Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 754 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

NA PLANIE TELEDYSKU

poniedziałek, 01 października 2012 19:38

 

   Ruiny starego basenu. Opuszczony, pusty teren. Ciemna noc. Jest zimno. Z ust unosi się para. Reflektory rozświetlające mrok. W takich okolicznościach przyrody nagrywaliśmy teledysk zespołu One Face, który zwyciężył w muzycznej bitwie.

   Kapela wybrała świetne miejsce na Żabich Dołach, gdzie ekipa filmowa pracowała z nimi przez kilka godzin. Skończyli po pierwszej w nocy. Na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać, bo planowany jest jeszcze jeden dzień zdjęciowy, ale teledysk do piosenki "Farbyka złudzeń" zapowiada się interesująco.

   Początkowo chcieliśmy ten klip nagrywać na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale przeszkodziły nam trudności obiektywne. Byliśmy na to przygotowani, bo współpraca z miejskimi instytucjami zwykle przysparza nam problemów, więc mieliśmy plan B. Zawsze sobie radzimy. Tym razem myślę, że teledysk na zmianie miejsca zdjęć tylko zyskał. Jest bardziej... wyjątkowo. Jak bardzo widać na zdjęciu z planu zdjęciowego.

   Zanim odbędzie się premiera teledysku, warto przypomnieć sobie jak One Face występował na Muzycznej Bitwie zorganizowanej w ramach projektu UMWETU.

   Na marginesie dodam, że chłopaki z kapeli nie mają gdzie grać. Jako absolwenci Zespołu Szkół nr 1 nie mogą już odbywać prób w szkole, więc jak ktoś chce ich przygarnąć - to czekam na propozycje. Myślę, że warto z nimi współpracować, bo kto wie jak daleko zajdą w przyszłości.

 

http://www.krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,aktualnosc,595

http://www.krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,aktualnosc,595

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

KĄCIK DIETETYCZNY-NOWA PROPOZYCJA PFK

poniedziałek, 24 września 2012 22:02

 

   7 września Piekarskie Forum Kobiet rozpoczęło nowy sezon spotkań. Naszym gościem była m.in. Pani Małgorzata Siedlarek-dietetyk z Poradni Dietetycznej-Kliniki Dobrego Smaku w Piekarach Śląskich. Temat spotkania zainteresował uczestniczki do tego stopnia, że Pani Małgorzata zaproponowała otwarcie "Kącika Dietetycznego" dla wszystkich pragnących zgłębić tajniki zdrowego żywienia i trybu życia. Comiesięczne relacje będą zamieszczane na stronie www.krzysztofturzanski.pl

Pani Małgorzata Siedlarek zachęca do lektury takimi słowy:

   Kącik dietetyczny to miejsce, w którym będą mogli Państwo znaleźć ciekawe i rzetelne informacje nie tylko na temat dietetyki, ale także szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Dzięki lekturze zamieszczanych artykułów będą mogli Państwo zrozumieć wpływ pewnych składników pokarmowych na swój organizm, dowiedzieć się jak ważnym elementem w codziennym życiu jest aktywność ruchowa, poznać wpływ diety na samopoczucie i wygląd oraz otrzymać wiele innych przydatnych wskazówek.

 

Pierwszy, wrześniowy odcinek jest już dostępny:

http://www.krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,aktualnosc,663

 

Zachęcam do odwiedzin i ciekawej lektury!

Sława Umińska

 

 

 

 


 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYJĄTKOWA KOBIETA, WYJĄTKOWE SPOTKANIA

poniedziałek, 04 czerwca 2012 9:42

 

   Nazwa budziła uśmiech na twarzy, przeciwnicy zarzucali jej "polityczny charakter", a bez względu na poglądy niewiele osób dawało szansę przetrwania tej inicjatywie. Ja również nie wierzyłem, że Piekarskie Forum Kobiet przyjmie się w Piekarach Śląskich. A jednak, w miniony piątek ta nieformalna organizacja stworzona przez Sławę Umińską obchodziła swoje pięciolecie.

   Nie wiem czy fenomenem jest Piekarskie Forum Kobiet, czy też Sława Umińska, która spotkania pań organizuje miesiąc w miesiąc od pięciu lat.

   Pierwsze spotkanie odbyło się 15 czerwca 2007 roku w kawiarni Coffee Time, która została szczelnie wypełniona przez panie. Na tym pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu odbył się pierwszy pokaz mody.

   Relację z pozostałych 47 spotkań znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.krzysztofturzanski.pl - oczywiście w zakładce Projekt UMWETU. Warto zapoznać się z historią PFK, a panie, które jeszcze nie zdecydowały się zajrzeć na spotkanie - serdecznie do tego zachęcam.

   Urodzinowe spotkanie PFK było wyjątkowe. Były kwiaty, były podziękowania, był tort. W tym niezwykłym dniu uczestniczyło niemal sto pań! I żadna z nich nie zamierza rezygnować z tych spotkań.

   Piekarskie Forum Kobiet to od początku do końca "dziecko" Sławy Umińskiej, choć być może wkrótce pojawią się następczynie. Urodzinowe spotkanie wspólnie z inicjatorką przygotowała Natalia Ciupińska.

   Mnie osobiście piątkowy wieczór skłonił do innej refleksji. Wszyscy obserwują spotkania z perspektywy gościa, natomiast ja zdaję sobie sprawę ile wysiłku Sława wkłada w ich przygotowanie.

   Nie znam nikogo, kto ma w sobie tyle chęci i zapału do pracy jak Sława Umińska. To wyjątkowa osoba, tak jak wyjątkowe jest forum kobiet. To chyba najciekawsza, a z pewnością najlepiej funkcjonująca inicjatywa społeczna w naszym mieście.

   Kochana Sławo, z okazji 5 urodzin Forum, życzę Ci wytrwałości i sił na kolejne lata i ogromnej satysfakcji z każdego spotkania. Pamiętaj, że to Ty, swoją działalnością zainspirowałaś mnie, projekt UMWETU i z pewnością wiele innych osób. Za to serdecznie Ci dziękuję.

 

Strona internetowa PFK:

http://krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,kategoria,15,Piekarskie_Forum_Kobiet

 

Relacja filmowa z pierwszego spotkania PFK:

 

 

Galeria zdjęć z urodzinowego spotkania Piekarskiego Forum Kobiet. To już 5 lat!

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

KOKO KOKO - ROCK JEST SPOKO

poniedziałek, 21 maja 2012 21:52

 

   Jeszcze szybki powrót do Muzycznej Bitwy. Kilka pierwszych fotek zamieszczam na blogu, wkrótce pełny materiał będzie dostępny na naszej stronie internetowej. I jeszcze taki drobiazg, o którym zapomniałem napisać wcześniej. SoulCatcher rozpoczął występ od... oficjalnego hymnu naszej reprezentacji narodowej: "koko, koko - euro spoko" od razu wprowadzając publikę w doskonały nastrój. Oczywiście wersja była nieco bardziej... rockowa. No i chłopcy nie wytrzymali całego utworu, ale i tak było wesoło i energetycznie. 

 

      

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KOLEJNA IMPREZA ZA NAMI

sobota, 19 maja 2012 23:03

 

   Dzisiaj młodzież opanowała Ośrodek Kultury Andaluzja. Muzycznej bitwy odcinek trzeci i jego głowni bohaterowie: Soundproof, FringeCafe oraz SoulCatcher przyciągnęli sporą publikę, która bawiła się naprawdę żywiołowo. Zespoły zaprezentowały nowe kawałki pokazując, że od ostatniego koncertu znacznie się rozwinęły. Aż miło było posłuchać. Dla mnie najważniejsze, że grają coraz częściej. Mimo drobnych wpadek i problemów technicznych (zerwana struna, chwilowy brak odsłuchu) koncert był naprawdę udany. Aż żal było kończyć. Oczywiście nie zmieściliśmy się w czasie i impreza przeciągnęła się o jakieś... czterdzieści minut. Najważniejsze, że skończyliśmy przed ciszą nocną. 

   Serdecznie dziękuję za koncert kapelom i wspaniałej publiczności. I już dziś zapowiadam kolejną imprezę pod szyldem Muzycznej bitwy. Odcinek czwarty - 22 września. Do zobaczenia.  A w między czasie... szykujemy się do nagrania teledysku dla grupy One Face. Kiedy tylko będzie to możliwe zdradzę nieco więcej szczegółów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ROCKOWA SOBOTA

piątek, 18 maja 2012 10:04

 

   Jutro czeka nas Rockowa Sobota, czyli kolejne koncerty finałowe Muzycznej Bitwy. Zapraszam serdecznie do Ośrodka Kultury Andaluzja, gdzie o godzinie 18.00 wystąpi Soudproof, o 19.00 Fringe Cafe, a o 20.00 SoulCatcher. Wstęp, jak na wszystkie imprezy organizowane w ramach projektu UMWETU, oczywiście za darmo.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ROCKOWA SOBOTA

sobota, 12 maja 2012 14:16


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ROCKOWA SOBOTA

piątek, 11 maja 2012 10:51

 

   Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami przed nami kolejna Rockowa Sobota. Już 19 maja na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja wystąpią Soundproof (18.00), FringeCafe (19.00) oraz Soulcautcher (20.00). Wstęp jak zawsze wolny - serdecznie zapraszamy.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

DOGRYWKA

poniedziałek, 30 kwietnia 2012 22:59

 

   Dziś zakończyliśmy ostatni etap akcji flaga. Tym razem żywą flagę ułożyliśmy w Szkole Podstawowej nr 15 w Brzezinach Śląskich. Dzieci mialy wiele radości, a emocji dostarczyła wizyta dziennikarzy telewizyjnych. Na wejścia na żywo zdecydowala się Telewizja Polska. W ten sposób nasza lekcja patriotyzmu zyskała też wymiar promocyjny.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

AKCJA FLAGA

niedziela, 29 kwietnia 2012 23:55

 

   Już po raz trzeci w ramach projektu UMWETU rozdawaliśmy mieszkańcom Piekar Śląskich flagi narodowe. Przydadzą się 2 i 3-go maja, a jak niektórzy mieszkańcy mówili - także na zbliżające się wielkimi krokami Euro. W tym roku chorągiewek było 2 tysiące. Jak zawsze dotarliśmy z nimi do wszystkich dzielnic, najwięcej radości sprawiając najmłodszym. 

 

      

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ŻYWA FLAGA W PRZEDSZKOLU

piątek, 27 kwietnia 2012 14:21

 

   Wywieś flagę w oknie –  trzecia edycja akcji organizowanej z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja przez Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie, Klub Radnych Krzysztofa Turzańskiego Rady Miasta Piekary Śląskie w ramach projektu UMWETU i w tym roku dodatkowo przy wsparciu NZZ Solidarność-Andaluzja rozpoczęta układaniem, żywej flagi przez przedszkolaków z piekarskiego Miejskiego Przedszkola nr 13 w  przy ul. Kotuchy.

   Blisko 60 dzieci ubranych na biało i czerwono dodatkowo z wykorzystaniem białych i czerwonych kartek na placu przedszkolnym ułożyło żywą flagę Polski. Entuzjazmu i radości wśród dzieci nie brakowało i była to naprawdę „żywa flaga ale w tym wszystkim potrafiły się odnaleźć i dzielnie odpowiadać na pytania przybyłych dziennikarzy Radia Piekary i Polskiego  Radia Katowice. Jedno z dzieci wskazało nawet, że flaga Polski wisi na piekarskim kopcu a inne dopowiadały, że flagi mają również u siebie w domu. Wszystkie dzieci na zakończenie dostały od nas flagę Polski do domu. Obiecały poprosić rodziców o wywieszenie takiej flagi w oknie z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej.

   Podziękowania za zorganizowanie akcji w przedszkolu należą się dyrektor, opiekunom i wszystkim pracownikom i rodzicom, którzy w odpowiednie kolory ubrali swoje pociechy.

   Kulminacyjnym punktem naszej akcji „Wywieś flagę w oknie” będzie sobota 28 kwietnia, kiedy na ulicach miasta rozdamy mieszkańcom blisko 2000 chorągiewek-flag Polski. Zaczynamy tak jak poprzednio w Brzezinach Śląskich po godz. 9. Następnie będzie nas można spotkać w pozostałych dzielnicach.

   Na zakończenie akcji żywą flagę ułoży w poniedziałek 30 kwietnia po porannym apelu ponad stu uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 również w Brzezinach Śląskich.

   Mamy nadzieję, że rozdawanie flag w ramach naszej akcji już powoli wpisuje się w kalendarz wydarzeń w mieście i jak poprzednio będzie się cieszyć zainteresowaniem mieszkańców i zachęci wszystkich do wywieszania flag oraz do pozytywnego manifestowania przywiązania do barw i symboli narodowych. Być może w przyszłości zasięg akcji uda się rozszerzyć na okoliczne miasta i zachęcić do współpracy inne podmioty. Oczywiście podobne przedsięwzięcia realizowane są w różnych formach w Polsce, więc tym bardziej przekonuje nas to, że warto  realizować taką akcję.

   Przypomnę, że w poprzednich latach w akcji układania żywej flagi wzięło Miejskie Gimnazjum nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 13. Za rok z pewnością zaprosimy kolejne placówki.

 Szczegółowa relacja z przebiegu całej tegorocznej akcji „Wywieś flagę w oknie” już wkrótce.

 

 Łukasz Ściebiorowski

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

1% PODATKU I AKCJA PIT

środa, 18 kwietnia 2012 10:10

 

   W ciągu dwóch miesiący akcji bezpłatnego wypełniania PITów już ponad tysiąc podatników skorzystało z pomocy Macieja Czempiela. Blisko 200 deklaracji wysłał drogą elektroniczną, ku wygodzie mieszkańców i pracowników skarbówki. Codziennie rano od 10 do 12 i po południu do soboty 28 kwietnia można skorzystać z jego pomocy w sklepie spożywczym przy ul. Wyszyńskiego 28 obok przystanku. Maciej Czempiel prowadzi akcję w ramach projektu UMWETU zachęcając jednocześnie mieszkańców do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz piekarskich Organizacji Pożytku Publicznego.

   Więcej na temat samej akcji oraz pełną listę piekarskich OPP znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.krzysztofturzanski.pl w zakładce "umwetu". Szczerze zachęcam do wspierania naszych, piekarskich organizacji. Osobiście od lat przekazuję 1% podatku na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej, a Sława Umińska na rzecz chorej Mileny Jaszyk. Państwo też możecie wybrać sobie szczytny cel, jednocześnie zostawiając pieniądze w Piekarach Śląskich.

http://krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,aktualnosc,585

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

OFIARY MUZYCZNEJ BITWY

czwartek, 05 kwietnia 2012 8:54

 

   Muzyczna bitwa, czyli Pierwszy Przegląd Piekarskich Kapel pozwoliła nam poznać 11 zespołów muzycznych. Kolejną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności był koncert finałowy, w którym wystąpiły One Face, Alcatraz oraz Explain. W kolejnej odsłonie Muzycznej Bitwy, 19 maja w OK Andaluzja wystąpią najprawdopodobniej Ice Wind, SoulCatcher oraz Fringe Cafe. Czekamy na potwierdzenie od zespołów i kontynuujemy zabawę. Trzeci z koncertów zaplanowaliśmy na 22 września!

   Natomiast przykra informacja to fakt, że nie wszystkie zespoły doczekały do koncertów finałowych. Zwycięzca Muzycznej Bitwy - zespół Mechanics rozpadł się zanim udało mu się nagrać teledysk i wystąpić na scenie OK Andaluzja. W koncercie finałowym wziął natomiast udział zespół Explain, który formalnie już nie istnieje. To był ich ostatni występ. Rozpadła się też grupa SO, której nie usłyszymy na koncercie finałowym.

   No cóż, pozostają nam nagrania archiwalne z Muzycznej Bitwy. Alcatraz, Droga Ewakuacyjna, Explain, Fringe Cafe, Full Light, Ice Wind, Mechanics, One Face, SO, SoulCatcher, Soundproof... Każdą z kapel można zobaczyć i usłyszeć. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili - serdecznie do tego zachęcam. I do zobaczenia na koncertach.

 

Zobacz i posłuchaj piekarskich kapel


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SETKA ZDJĘĆ

środa, 04 kwietnia 2012 8:36

 

   Młodzież się upominała, więc nie było wyjścia - trzeba było przygotować materiał. Na stronie www.krzysztofturzanski.pl udostępniłem zdjęcia z koncertu finałowego Muzycznej Bitwy. Można wszystkie obejrzeć na stronie lub ściągnąć pliki zip z fotkami w pełnej rozdzielczości. Posegregowałem je wg. zespołów. Każda "paczka" waży ok. 200 MB. Zostawiam Państwu swobodę korzystania z tych materiłów nie zastrzegając praw autorskich. Do zobaczenia na kolejnych koncertach,  które przypominam 19 maja i 22 września. 

 

Relacja i zdjęcia z finałowego koncertu

 

    


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

BYŁO WARTO PRZYJŚĆ

niedziela, 25 marca 2012 13:05

 

   Za nami koncert finałowy Muzycznej Bitwy. Zespoły stanęły na wysokości zadania dostarczając widowni ponad trzy godziny rockowego brzmienia. Zabawa z minuty na minutę bardziej się rozkręcała. Chociaż ostatni koncert przedłużył się o 30 minut publicznosć nie chciała wypuścić ze sceny zespołu One Face. Trudno opisywać wrażenia - to po prostu trzeba było przeżyć. I było warto. Kolejne koncerty 19 maja i 22 września - można już teraz zarezerwować sobie czas. 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

ROCKOWA SOBOTA

sobota, 24 marca 2012 9:47

 

   To już dziś. Startujemy o 18.00 w OK Andaluzja i gramy do późnego wieczora. Explain, Alcatraz i One Face. Zapraszam serdecznie. Wstęp wolny!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA - Rockowa Sobota

piątek, 23 marca 2012 13:37

 

   Piątek - tygodnia koniec i początek. Wydarzeniem, którym żyjemy jest organizowany przez nas koncert finałowy Muzycznej Bitwy. Na scenie OK Andaluzja wystąpią jutro trzy zespoły: Explanin, Alcatraz oraz One Face (zdjęcia poniżej). Zaczynamy o 18.00, a cała impreza jest oczywiście bezpłatna. Wydarzenie jest promowane na facebooku (poniżej dwa linki), a także we wszystkich lokalnych mediach (może z wyjątkiem Radia Piekary). 
   Zapraszam wszystkich serdecznie. To naprawdę doskonala okazja, żeby przekonać się, na co stać nasze kapele. 18.00 Explain, 19.00 Alcatraz, 20.00 One Face! 
   Bez zbędnego gadania, bez przydługich podziękowań, bez sponsorów i polityki. Po prostu rock. Rockowa Sobota. Obecność obowiązkowa.

 

Facebook - 1

Facebook - 2

 

    

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WIOSENNE SPOTKANIE PIEKARSKIEGO FORUM KOBIET

środa, 21 marca 2012 10:55

 

   Długo wyczekiwana wiosna dotarła także na Piekarskie Forum Kobiet. Już 23 marca (piątek)  o godz. 19.00 w restauracji FARAON (ul. Miarki 23) będzie miało miejsce spotkanie pt. "Sztuka układania kwiatów-niezwykłe kompozycje." Naszym gościem będzie Agnieszka Kocyba-właścicielka Pracowni Florystycznej mieszczącej się przy ul. Kalwaryjskiej 47 w Piekarach Śląskich.

   Agnieszka Kocyba kształci się w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu. Przekonuje, że profesjonalne układanie kompozycji kwiatowych powinno wynikać z połączenia wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin: historii sztuki, zasad komponowania, zasad proporcji, botaniki, rysunku zawodowego, a nawet ... trendów w modzie.

   Program spotkania obejmuje m.in. techniki tworzenia bukietów, język kwiatów, sztukę kompozycji i źródła inspiracji. Nasz gość odpowie również na pytanie czy florystyka to sztuka czy raczej nauka...Kwiatowe arcydzieła na stronie www.bukietyslubne.eu.

 

Serdecznie zapraszam!

Sława Umińska


Podziel się
oceń
0
5

komentarze (0) | dodaj komentarz

AKCJA, KTÓRA MA SENS

niedziela, 18 marca 2012 22:44


   Od trzech lat wspieramy piekarskie organizacje pożytku publicznego zachęcając mieszkańców, aby swoj 1% podatku przekazywali właśnie im. Dlaczego? Bo bez większego wysiłku możemy wspierać rozwiązywanie naszych, pierkarskich problemów. I takie podejście przynosi efekty.
   Dwa lata temu wraz z Sławą Umińską zachęcałem do wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej, w zeszłym roku nasze drogi się rozeszły - ja namawiałem do wspierania WTZ-ów, a Sława do pomocy małej Milenie.

   - Łatwiej zdobyć pomoc dla konkretnej osoby, która ma swoją historię chwytającą za serce, niż na ogólny cel. Każdy, kto wziąłby na ręce Milenę nie potrafiłby przejść obok jej problemów obojętnie. A przecież przekazanie na pomoc dziewczynce z Piekar Śląskich części naszego podatku nic nie kosztuje - wyjaśnia Sława Umińska.

  Takich historii jest oczywiście więcej. Możemy wybrać komu przekazać nasze pieniądze. Każdy wybór jest lepszy - od braku wyboru. My chcemy, żeby ta decyzja była świadoma Piekarzanie na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego przekazali ponad pół miliona złotych!

   Rekordzistką jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, do której z Piekar trafiło ponad 100 tys. zł oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum z otrzymanymi od piekarzan prawie 50 tys. zł. Nieco mniej, ale to także znacząca kwota 15 140 zł trafiła na konto Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrówce. Ponad 10 tys. otrzymała Fundacja Paraplegii im. dr Janusza Daaba, niewiele mniejszymi kwotami wsparliśmy Caritas Archidiecezji Katowickiej i Fundację Caritas, Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM „SEZAM”, Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „PRZYJAZNA SZKOŁA”, Stowarzyszenie NFOZ w Katowicach, MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę i piekarskie Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk.

   Mam nadzieję, że w tym roku akcja "Zostaw 1% podatku w Piekarach Śląskich", prowadzona w ramach projektu UMWETU przyniesie jeszcze lepsze efekty. Wielka w tym zasługa Macieja Czempiela, który bezpłatnie pomaga mieszkańcom w wypełnianiu PIT-ów. Dzięki tym uzupełniającym się działaniom więcej pieniędzy zostaje w naszym mieście.

   - Pomagając wypełniać PIT-y tłumaczę o co chodzi w naszej akcji. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś odmówił przekazania podatku na OPP. Mieszkańcy dostają pełną listę piekarskich organizacji i chętnie dokonują wyboru, komu przekazać pieniądze. Niektórzy cieszą się, bo albo nie wiedzieli, że mogą przekazać pieniądze, albo że jest aż tyle możliwości - tłumaczy Maciej Czempiel.

   Nasza akcja trwa. Do Państwa dyspozycji jest pełna lista piekarskich OPP. Natomiast każdy, kto potrzebuje pomocy w wypełnieniu PIT powienien zajrzeć do sklepu spożywczego przy ul. Wyszyńskiego 28. Maciej Czempiel pomoże uporać się z rozliczeniem za darmo. Do tej pory z jego pomocy skorzystało pół tysiąca osób.

 

Więcej o akcjach UMWETU i naszej działalności przeczytasz na stronie:

www.krzysztofturzanski.pl

 

      


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

MUZYCZNA BITWA

niedziela, 18 marca 2012 22:42

 

   To już przyszły weekend. Proszę rezerwować czas, przekazywać informacje znajomym i szykować się na najbardziej odjechany, rockowy koncert roku. Najlepsze kapele wybrane w Muzycznej Bitwie wystąpią na scenie OK Andaluzja. Oczywiście wstęp jest wolny, bo to impreza organizowana w ramach projektu UMWETU. Zaczynamy w sobotę o godzinie 18.00 koncertem grupy Explain. O 19.00 wystąpi Alcatraz. A o 20.00 koncerty finałowy zespołu One Face. Zapraszamy! 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

GRAMY DALEJ

sobota, 25 lutego 2012 23:25


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

MUZYCZNA BITWA - cd.

piątek, 24 lutego 2012 23:56

 

   Po raz kolejny wystąpią dla nas piekarskie, rockowe zespoły muzyczne. To koncerty finałowe I Przeglądu Piekarskich Kapel. Pierwszy, na którym wystąpią Explain, Alcatraz i One Face odbędzie się już 24 marca na
scenie Ośrodka Kultury Andaluzja.
   Festiwal był przedsięwzięciem trudnym, bo na scenie jednego dnia wystąpiło jedenaście zespołów. Na zaprezentowanie swoich umiejętności miały zaledwie 15 minut. Teraz każda z kapel zagra godzinny koncert.
   - Podczas „Muzycznej bitwy” rozpoznaliśmy piekarski rynek muzyczny, teraz dajemy młodzieży szansę w pełni się zaprezentować - tłumaczy Łukasz Ściebiorowski.
Koncertowa sobota 24 marca rozpocznie się w OK Andaluzja o godzinie 18.00. Jako pierwszy wystąpi zespół Explain. Po nim o godzinie 19.00 zagra Alcatraz. O 20.00 na scenie zaprezentuje się One Face.
   - Ponieważ rozpadł się zespół Mechanics, który zwyciężył w festiwalu, nagroda główna przypadła grupie, która zajęła miejsce drugie - zespołowi One Face. To oni zagrają koncert finałowy mogący trwać nawet 1,5 godziny i nakręcą teledysk do jednego ze swoich utworów - tłumaczy Helena Warczok.
Kolejne koncerty planowane są na 19 maja i 22 września.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

AKCJA ZOSTAW 1%W PIEKARACH ŚLĄSKICH

niedziela, 22 stycznia 2012 23:10

 

   Jak co roku zaczynamy akcję "Zostaw 1% podatku w Piekarach Śląskich", czyli zachęcamy Państwa do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie Piekar lub na rzecz mieszkańców miasta. Skorzystajcie Państwo ze swojego prawa do wskazania konkretnego celu, na jaki ma być przekazany 1% podatku. Zostawmy swoje pieniądze w NASZYM MIEŚCIE.
   Zapraszamy emerytów! Rozlicza Państwa ZUS, ale każdy z Was może kilkanaście, kilkadziesiąt zł przeznaczyć na dowolny cel wypełniając PIT.
   Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w wypełnieniu deklaracji PIT za rok 2012. Uwzględnimy wszystkie przysługujące Wam ulgi podatkowe: na dzieci, na internet, na leki itp. Sami zadecydujecie, na co przekazać 1% podatku. Zrobimy to wszystko całkowicie za darmo!
   Zaczynamy 18 lutego. Akcję w ramach projektu UMWETU prowadzi i informacji udziela: Maciej Czempiel  tel. 501-453-942;  mbczempiel@piekary.net

przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie Piekar lub na rzecz mieszkańców miasta. Skorzystajcie Państwo ze swojego prawa do wskazania konkretnego celu, na jaki ma być przekazany 1% podatku. Zostawmy swoje pieniądze w NASZYM MIEŚCIE.

Zapraszamy emerytów! Rozlicza Państwa ZUS, ale każdy z Was może kilkanaście, kilkadziesiąt zł przeznaczyć na dowolny cel wypełniając PIT.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w wypełnieniu deklaracji PIT za rok 2012. Uwzględnimy wszystkie przysługujące Wam ulgi podatkowe: na dzieci, na internet, na leki itp. Sami zadecydujecie, na co przekazać 1% podatku.

Zrobimy to wszystko całkowicie za darmo!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KAŻDY MA SWOJE 5 MINUT

wtorek, 08 listopada 2011 22:57

 

   Zespół Mechanics, zwycięzca Muzycznej Bitwy ma swoje 5 minut. Jeszcze nie odbył sie koncert kapeli, nie zaczęliśmy pracować nad teledyskiem, a już muzycy są rozchwytywani przez dziennikarzy. I bardzo dobrze. Im więcej będzie się mówić o piekarskich "garażowych kapelach",  tym mniej będą "garażowe". Trzymam kciuki za Was wszystkich!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

FINAŁ MUZYCZNEJ BITWY

niedziela, 30 października 2011 20:30   Zwycięzcą Pierwszego Przeglądu Piekarskich Kapel jest zespół Mechanics, który otrzymał od internautów 523 głosy. Klip zespołu nakręcony podczas festiwalu obejrzało ponad 2300 widzów. W nagrodę kapela wystąpi ponownie na scenie OK Andaluzja i nakręci profesjonalny teledysk.
   Muzyczne występy piekarskich kapel w internecie obejrzało ponad 20 tysięcy osób. I każdego dnia ich przybywa. Co ciekawe, zwycięski zespół nie był najchętniej oglądanym. Pod tym kątem patrząc zajął dopiero trzecie miejsce za One Face i Alcatraz.

   To nie koniec zabawy. W przyszłym roku rozpoczną się kolejne imprezy z udziałem uczestników festiwalu. W ramach projektu UMWETU planowane są trzy koncerty, na których kapele będą miały okazję zaprezentować znacznie szerszy repertuar.  Założenie jest takie, że na każdym z koncertów wystąpią trzy zespoły, z których każdy będzie mógł zagrać godzinny koncert.

   Nie jestem zadowolony z systemu głosowania, więc może w kolejnych edycjach Muzycznej Bitwy stworzymy jury? Jest kilka innych rzeczy, które chciałbym poprawić, ale najważniejsze, żeby zespoły grały.

 

Więcej na: www.krzysztofturzanski.plPodziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

ZOSTAW 1% PODATKU - podsumowanie akcji

piątek, 28 października 2011 18:32

 

   Już drugi raz zachęcaliśmy Państwa do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Szczególnie prosiliśmy o wsparcie organizacji działających na terenie Piekar lub na rzecz mieszkańców naszego miasta. Znamy już kwoty, jakie trafiły na konta OPP.
   W całej Polsce 6533 organizacji otrzymało ponad 400,2 mln zł. Piekarzanie przekazali na rzecz 514 organizacji kwotę 567692,51 zł, o prawie 14% więcej niż w roku 2010 (w całym kraju wzrost był niższy, wyniósł niecałe 11%). Podobnie jak wszędzie rekordzistką jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, do której z Piekar trafiło ponad 100 tys. zł (w Polsce fundacja zebrała ponad 88 mln) oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum z otrzymanymi od piekarzan prawie 50 tys. zł.
   15 140 zł trafiło na konto Warsztatów Terapii Zajęciowej na Dąbrówce. Ponad 10 tys. otrzymała Fundacja Paraplegii im. dr Janusza Daaba, niewiele mniejszymi kwotami wsparliśmy Caritas Archidiecezji Katowickiej i Fundację Caritas, Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM „SEZAM”, Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „PRZYJAZNA SZKOŁA”, Stowarzyszenie NFOZ w Katowicach, MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę i piekarskie Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk.
   Do przekazywania pieniędzy na konkretne cele zachęcałem wraz ze Sławą Umińską. Były reklamy, bilbordy, ulotki. Jednak te kwoty, na szlachetne cele, to wynik nie tylko naszej akcji. To przede wszystkim wspaniały gest mieszkańców Piekar. Dziękujemy w imieniu obdarowanych. Naszą akcję będziemy kontynuować w przyszłym roku. Będziemy dalej promować piekarskie i działające na rzecz piekarzan OPP, będziemy bezpłatnie pomagać Wam wypełniać PITy.
  Koordynatorem akcji prowadzonej w ramach projektu UMWETU jest Maciej Czempiel (mbczempiel@piekary.net ; tel. 501-453-942).


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KOŃCÓWKA MUZYCZNEJ BITWY

niedziela, 23 października 2011 23:52

 

   Nieśmiało przypominam, że to już końcówka muzycznej bitwy. Jeśli Państwo jeszcze nie przesłuchali wszystkich piekarskich kapel to zachęcam do tego serdecznie. To nie to samo co na żywo, ale przynajmniej można ocenić co proponuje nam młodzież. Moim zdaniem warto. Wszystkie wykonania znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:

 

www.krzysztofturzanski.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

WSZYSTKO CO CHCIAŁYBYŚCIE WIEDZIEĆ O PFK

wtorek, 18 października 2011 22:39

 

   Piekarskie Forum Kobiet rozpoczęło już piąty rok działalności. Przez te wszystkie lata odwiedziło nas wiele wspaniałych osób, nietuzinkowych postaci, po których ślad został w naszym archiwum. Wszystkie wpisy i fotografie zostały uporządkowane, uzupełnione i zaktualizowane na naszej nowej stronie. Zmieniały się miejsca spotkań, tematy i goście ale jedno było niezmienne: założenie, że warto wyjśc z domu, pomyśleć o sobie, spędzić czas w gronie sympatycznych pań i nauczyć się czegoś nowego.

   Obecność kobiet na każdym spotkaniu, zainteresowanie, życzliwe słowo i uśmiech są dla mnie motywacją do kontynuowania tego przedsięwzięcia. Nic tak nie dodaje energii do działania jak Wasze uśmiechnięte twarze. Dziękuję Uczestniczkom spotkań, Sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają organizować spotkania. A tych, którzy pragną trochę powspominać, zapraszam bezpośrednio na stronę PFK:

 

http://www.krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,kategoria,15,Piekarskie_Forum_Kobiet

 

Sława Umińska

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

SŁUCHAMY I GŁOSUJEMY

sobota, 15 października 2011 11:05

 

   Nieustannie zachęcam do słuchania piekarskich kapel i głosowania na najlepsze zespoły. Muzyczna bitwa była szansą na poznanie zespołów i ich zaprezentowanie na dużej scenie. Teraz chcemy dla nich zorganizować koncerty z prawdziwego zdarzenia. Po dwa, trzy zespoły będą koncertować i prezentować szeroki repertuar - w niczym nie ograniczonym przedziale czasowym. Pierwszy z tych koncertów chcielibyśmy zorganizować jeszcze w tym roku. A na razie odsyłam do naszej strony internetowej, gdzie znajdują się wszystkie wykonania z Pierwszego Przeglądu Piekarskich Kapel.

 

www.krzysztofturzanski.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

DRUGA DŁOGA DO BLUESA

niedziela, 09 października 2011 9:51

 

   I kolejny kawałek z muzycznej bitwy. Tym razem nieco inny klimat, bo to Droga Ewakuacyjna. Państwo wiedzieliście, że mamy w Piekarach takie zespoły? Naprawdę warto posłuchać. A więcej znajdziecie na naszej stronie internetowej:

 

www.krzysztofturzanski.pl

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PATOLOGICZNY ŚWIAT

czwartek, 06 października 2011 22:14

 

   Przypominam, że wciąż trwa głosowanie na najlepszą kapelę. Wszystkie wykonania znajdziecie Państwo na stronie: www.krzysztofturzanski.pl. Polecam!

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

DLA RELAKSU

sobota, 01 października 2011 21:45

 

   Jest weekend, więc dla relaksu zachęcam Państwa do wysłuchania piekarskich kapel. Do końca pażdziernika wybieramy najlepszych. Zasady zabawy i wszystkie nagrania znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Tu na blogu prezentuję jedno z wykonań - zespół One Face (uczniowie Zespołu Szkół nr 1) i kawałek "Wystarczy chcieć". Zaczynam od tego zespołu, bo zyskał największą oglądalność. W czasie ostatnich dwóch tygodni obejrzało ten klip ponad 2 tysiące osób. Polecam!

 

www.krzysztofturzanskipl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

WYBIERAMY NAJLEPSZYCH

wtorek, 27 września 2011 16:09

 

   Trwa nasza "Muzyczna bitwa". W internecie można zobaczyć nagrania wszystkich występów. Głosują internauci. I jak w każdym głosowaniu, a może raczej w każdym konkursie pojawiają się wątpliwości, czy była to najlepsza forma. Nie wiem. Taką wybraliśmy w tym roku, może w kolejnych edycjach będzie jury? Zobaczymy. Osobiście sądzę, że umieszczenie nagrań w internecie daje szansę na szeroką promocję zespołów, a przecież o to nam chodziło. Kto wygra? To w moim przekonaniu sprawa drugorzędna. I tak będziemy chcieli organizować więcej koncertów i "wykorzystywać" zespoły. Mam swoich faworytów, myślę kto mógłby zagrać na Miss Piekar Śląskich, które zorganizujemy w przyszłym roku. Będzie wiele okazji - więc nie ma sesnu się dzisiaj kłócić. A co najważniejsze - festiwal i wasze utwory będą żyły w internecie o wiele dłużej niż emocje związane z konkursem.

   I kończąc to podsumowanie wszystkich zainteresowanych odsyłam na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie wszystkie nagrania konkursowe.

 

http://www.krzysztofturzanski.pl/pl-projektumwetu,aktualnosc,458

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

MUZYCZNEJ BITWY CIĄG DALSZY

niedziela, 25 września 2011 21:09

 

   Muzyczną bitwę czas zacząć. Dziś na serwis youtube.pl trafiły nagrania konkursowe wszystkich kapel biorących udział w Pierwszym Piekarskim Festiwalu Muzycznych Kapel. Od dziś można głosować. I już każdy z występów zdobył kilkusetosobową, internetową widownię. A to dopiero pierwszy dzień naszej zabawy. Jeszcze nawet nie zdążyliśmy oficjalnie ogłosić rozpoczęcia głosowania a już zapaleńcy klikają. Kciuk góra, kciuk w dół. Na marginesie dodam, że głosy negatywne nie mają dla nas znaczenia. To pozytywny konkurs i interesuje nas tylko ilość głosów na "TAK". Zainteresowanych odsyłam na naszą stronę: www.krzysztofturzanski.pl, gdzie znajdziecie wszystkie konkursowe nagrania.

 

Konkursowe nagrania naszego festiwalu

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

PIERWSZA RELACJA

czwartek, 22 września 2011 20:35

 

   Relację z imprezy, ponad 160 zdjęć, nagranie Radia Fest oraz pierwszy filmik z Festiwalu Piekarskich Kapel można znaleźć na naszej stronie internetowej. Zapraszam!

 

www.krzysztofturzanski.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

TURZANROCK

niedziela, 18 września 2011 12:58

 

   Bez rozpisywania się, bo pewnych rzeczy nie da się opisać - to po prostu trzeba przeżyć. Liczę na to, że następnym razem będziecie tam z nami. Ja bawiłem się świetnie. Dziękuję za wspólną zabawę.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

MUZYCZNA BITWA ZA NAMI

niedziela, 18 września 2011 10:25

 

   Sześć godzin muzyki, jedenaście zespołów i kilkaset osób, które przewinęły się przez OK Andaluzja to najkrótsze podsumowanie naszego festiwalu (zorganizowany i sfinansowany przez Komitet Obywatelski i mój klub radnych w ramach projektu UMWETU). Cieszę się, że podobało się uczestnikom i widzom. Już umówiliśmy się na kolejną edycję. Za rok.
   Zmęczony, ale zadowolony wróciłem do domu. I od razu przeglądam te 1600 zdjęć z imprezy. Już wkrótce wszystkie będą dla Was dostępne. Podobnie jak nagrania. I dopiero wtedy się zacznie. Bo będziemy wybierać zwycięzców tegorocznej edycji Przeglądu Piekarskich Kapel. A na razie dosłownie kilka migawek z naszego festiwalu.
   Myślę, że mimo pewnych niedociągnięć impreza była udana. Przydałby się porządny prowadzący, więcej czasu dla zespołów i jeszcze lepsza reklama. Ale to już wnioski na przyszły rok. Przy tej ilości kapel Muzyczna Bitwa będzie chyba imprezą dwudniową.
   Wszystko przebiegło zgrabnie, sprawnie i zgodnie z harmonogramem. I mimo wielu obaw - bez większych problemów technicznych. Fantastycznie zachowali się członkowie zespołów, a zwłaszcza wokalistki, które w czasie przygotowań technicznych zabawiały publiczność śpiewając a capella.
   Dziękuję raz jeszcze zespołowi One Face, bez którego byłoby krucho (chłopaki użyczyli nam swoją perkusję), Ice Wind dorzucił odsłuchy, a wszystko zgrabnie "pochwytali" panowie z obsługi technicznej OK Andaluzja. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza grupie Full Light, które wzięła udział w festiwalu i na koniec dała fantastyczny koncert. Na koniec podziękowania dla wspaniałej publiczności.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

IMPREZUJEMY

sobota, 17 września 2011 8:56

 

   OK Andaluzja, godzina 15.00 - zaczynamy I Przegląd Piekarskich Kapel "Muzyczna Bitwa". Obecność obowiązkowa. Szykuje się niezła impreza. Na scenie wystąpi 12 zespołów z Piekar Śląskich. A wszystko za darmo. Wstęp wolny. Zapraszam.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO ZABAWY

piątek, 09 września 2011 13:48

 

   I Przegląd Piekarskich Kapel już za tydzień. Zapraszamy już dziś. W poniedziałek w mieście pojawią się plakaty. Mam nadzieję, że sami już polecacie tę imprezę. Jeśli potrzebujecie materiałów - w załączeniu plik PDF. Można drukować i wieszać. Szykujemy imprezę jakiej w naszym mieście jeszcze nie było. Sobota 17 września, godzina 15.00 - OK Andaluzja.

 

plakat


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

TURZANROCK

czwartek, 08 września 2011 20:19

 

   Jesteśmy po spotkaniu organizacyjnym w sprawie I Przeglądu Piekarskich Kapel "Muzyczna bitwa". I niespodziewanie wszystkie problemy techniczne udało się rozwiązać niemal od ręki. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla akustyków z OK Andaluzja, a także zespołu One Face, który udostępni perkusję i piec basowy oraz grupy Ice Wind, która zapewni odsłuchy dla wszystkich uczestników festiwalu.

   Na scenie OK Andaluzja w sobotę 17 września zagra 12 piekarskich zespołów. Na scenę wyjdą w następującej kolejności: SoulCatcher, Fringe Cafe, One Face, Alcatraz, Explain, Soundproof, Mechanics, SO, Ice Wind, Retrospekcja, Droga Ewakuacyjna i Full Light. Zaczynamy o godzinie 15.00 i bawimy się do wieczora.

   Każdy zespół ma swoje 15 minut i trzy utwory do zaprezentowania. A my to wszystko nagrywamy, filmujemy i udostępniamy szerokiej widowni. To Wasze głosy zdecydują o tym kto otrzyma nagrodę główną. A nagrodą jest nagranie profesjonalnego teledysku i indywidualny koncert.

   Pozostaje zaprosić na Muzyczną Bitwę! Sobota, 17 września, godzina 15.00 OK Andaluzja. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie. Wstęp wolny. Zapraszam.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

I PRZEGLĄD PIEKARSKICH KAPEL - "Muzyczna bitwa"

niedziela, 04 września 2011 22:42

 

   Do zabawy zgłosili się: Full Light, Osada Vida, Explain, Mechanics, Soulcatcher, Alcatraz Śląsk Band, Droga Ewakuacyjna, Retrospekcja, SO oraz Soundproof. Dosłownie rzutem na taśmę dołączył do nich zespół Fringe Cafe. Swój występ potwierdził One Face, niestety Trooid nie będzie mógł wystąpić. Czekamy jeszcze na jakiś sygnał od Dohtora Mioda. Jutro pełny program imprezy!
   Wszystko odbędzie się w sobotę 17 września na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja. Już dziś zapraszam. Rezerwujcie terminy - będzie warto.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

FIFA 2011 - zapraszamy na rozgrywki

środa, 24 sierpnia 2011 23:01

 

   Zamiłowanie do sportowych gier video i sprawność w operowaniu padami może być idealnym przyczynkiem do wzięcia udziału w I Otwartych Mistrzostwach Regionalnych FIFA 2011 na Playstation 3, które odbędą się 26 sierpnia w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Skłodowskiej 83 (Os. Powstańców Śl.). Kusząca może być również nagroda główna w postaci konsoli Sony Playstation 3. Turniej ten odbędzie się za sprawą właścicieli Pizzerii K2 z Brzezin Śląskich, którzy podobny turniej, tyle, że na mniejszą skalę zorganizowali już w grudniu.

   Oczywiście nie bez znaczenia jest również wsparcie głównych sponsorów a na dzień dzisiejszy są to: Deltazbyt Odzież Robocza i BHP-Bytom, Honda-Dumnicki, Alsen.pl; Drukarnia Matura-Piekary Śląskie, Sklep Komputerowy Tensor. Wszyscy chętni do udziału w tych rozgrywkach mogą zgłaszać się bezpośrednio w lokalu Pizzeri K-2 ul. Bednorza 39b (Brzeziny Śl.) lub w Klubie SM. Zapisać można się również telefonicznie (32/288-42-12,  787 699 079) oraz drogą mailową: fifapiekary@gmail.com. Wpisowe dla uczestników do lat 18 wynosi 15 zł a dla osób pełnoletnich 20 zł.

   Jak informuje Krzysztof Henke – jeden z organizatorów – limit uczestników, ze względów lokalowych jak i organizacyjnych, wynosi 100 osób. Warto więc jak najszybciej podjąć decyzję o udziale, bowiem emocji nie powinno zabraknąć a i nagroda główna wydaje się atrakcyjna. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 9 a finał, który będzie można obserwować na dużym ekranie, w godzinach popołudniowych. W dalszym ciągu organizatorzy otwarci pozostają na wsparcie, zwłaszcza firm, w organizacji turnieju. Mile widziane jest zwłaszcza wsparcie finansowe. Liczy się każda złotówka.
   Patronat nad imprezą objął m.in. Projekt UMWETU i „Przegląd Piekarski”, który w następnym wydaniu poinformuje o przebiegu rozgrywek i zwycięzcach.
   Turniej ten miał się odbyć początkowo, jak zapowiadali organizatorzy, w Ośrodku Kultury Andaluzja w Brzozowicach-Kamieniu jednak ostatecznie nie udało im się dojść do porozumienia z dyrektorem tej placówki, a szkoda, bo to kolejna ciekawa inicjatywa, która ominie Ośrodek Kultury. Na szczęście z pomocą organizatorom przyszła Agnieszka Jaguś-Obrębska – kierownik Klubu Spółdzielni Mieszkaniowej – i to właśnie tam rywalizować będą gracze.

   Zachęcam do udziału, bowiem być może Otwarte Mistrzostwa Regionalne FIFA 2011 na Playstation 3, czeka taki rozwój i sukces jak choćby również organizowany z inicjatywy samych mieszkańców turniej piłkarski „Niebieski Bajtel”.

 
Łukasz Ściebiorowski


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

MUZYCZNA BITWA

środa, 03 sierpnia 2011 17:14

 

   Od dawna zapowiadamy muzyczną bitwę piekarskich zespołów garażowych... i nie tylko. Zapadły ostateczne decyzje. Bitwa odbędzie się 17 września. To już ostatni moment, żeby zgłosić swój udział i zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia. Program imprezy przedstawimy 1 września, ale już dziś zachęcamy, żeby ten dzień zarezerwować sobie na nasz festiwal muzyczny. Zgłoszenia w komentarzach, na fecebooku lub na maila: turzanski-pp@o2.pl. MOżna także kontaktować się telefonicznie - numer jest niezmienny: 509-234-972. Na marginesie (gdyby były jakieś wątpliwości) dodam, że uczestnictwo w festiwalu zarówno zespołów jak i widzów - jest bezpłatne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

ROZMOWY O PIEKARACH cz.2

czwartek, 21 lipca 2011 9:44

 

   Kolejny odcinek programu. Szukamy najlepszej formuły dla rozmów o naszym mieście. O Piekarach Śląskich. Jak zawsze poruszamy trudne tematy. Przegląd Piekarski, Dziennik Zachodni i Tygodnik Gwarek. Krzysztof Turzański, Elżbieta Kulińska, Krzysztof Szendzielorz i Małgorzata Węgiel. Niestety, wciąż bez kolegów z Radia Piekary i Głosu Piekarskiego. Dyskusja na temat tego co dzieje się w naszym mieście. Rozmowy o Piekarach.
Podziel się
oceń
0
1

komentarze (2) | dodaj komentarz

MASA KRYTYCZNA

niedziela, 03 lipca 2011 21:46

 

   Powidziałem, że pojedziemy, a powstrzymać może nas jedynie grad wielkości piłek tenisowych i pewnie dlatego było ładnie. Zaskakujące, bo z perspektywy czasu widać, że była to chwilowa "anomalia" pogodowa. Tak czy inaczej, w sobotę w promieniach słońca odbyła się masa krytyczna. Nad zalewem Nakło-Chechło spotkało ponad stu rowerzystów z Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Miasteczka, Radzionkowa, Bytomia, Rudy Śląskiej, a nawet z Katowic.

   Grupa z naszego miasta była skromna, ale zaznaczyliśmy swoją obecność. Jestem po rozmowach z organizatorami bytomskiej masy krytycznej i być może będziemy tę akcje organizować wspólnie i cyklicznie. Problem braku ścieżek rowerowych jest poważny i najwyższy czas zwrócić na niego uwagę. A w jedności i masie siła, co było widać wyraźnie nad zalewem.

   Z Piekar na rowerze wyruszył wraz ze mną Rafał Jankowski (policja), a także Natalia Ciupińska (Młodzieżowa Rada Miasta). Był przedstawiciel Klubu Rowerowergo Huragan, a także kilku innych kolarzy. Niestety zabrakło członków Klubu Rowerowego Manhattan. I chyba wiem dlaczego. W piątek tak lało ,że trudno było uwierzyć, że w sobotę będzie pogoda nadająca się do takiej wyprawa. No cóż... Pogodę zamówiłem... Mam nadzieję, że następnym razem wyruszymy znacznie większą grupą. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się z nami pojechać.

 

              


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

MASA KRYTYCZNA

wtorek, 28 czerwca 2011 16:07

 

   O szczegółach już pisałem - dziś tylko po raz kolejny zachecam do udziału w tej spontanicznej, masie krytycznej. Dołączmy do rowerzystów z innych miast i zamanifestujmy swoją obecność.

   2 lipca 2011 roku - godzina 10.00 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapraszamy za całymi rodzinami. Proszę nie zapomnieć o kamizelkach odblaskowych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

WALCZYMY O TRASY ROWEROWE NAD CHECHŁO!

niedziela, 26 czerwca 2011 22:42
  
   Zwolennicy dwóch kółek najlepiej wiedzą jak potrzebne są trasy rowerowe. Dla bezpieczeństwa, bo raz za razem jakiś rowerzysta ginie na drodze. I dla wygody, to już kierowcy wiedzą najlepiej -  jakim utrapieniem potrafi być na drodze człowiek na rowerze. Gdzie my jeździmy najczęściej? Do parku w Świerklańcu i nad Zalew Nakło-Chechło. Dlatego wspieramy Tarnogórską Masę Krytyczną organizowaną przez Krzysztofa Szendzielorza z Dziennika Zachodniego. Bezpośrednią przyczyną tej akcji stała się śmierć 36 letniego rowerzysty potrąconego właśnie w drodze nad Zalew.
   Aby uczcić jego pamięć i zwrócić uwagę na potrzebę budowy ścieżek rowerowych ze wszystkich okolicznych miast - Tarnowskich Gór, Bytomia, Piekar Śląskich - rowerzyści wyruszą nad zalew w sobotę 2 lipca. Wspieramy tę akcję w ramach projektu UMWETU. Do współpracy zaprosiliśmy między innymi Klub Rowerowy Manhattan, sklepy rowery i wszystkich miłośników dwóch kółek. Zarezerwujcie sobie czas! Zapraszam. A o szczegółach pisze Krzysztof Szendzielorz:   2 lipca o godz. 11 nad zalew Nakło-Chechło zjadą rowerzyści. Akcję nazwaliśmy Tarnogórską Masą Krytyczną. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na brak tras rowerowych w powiecie tarnogórskim. Problem ten nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie rowerzystów z tej części Górnego Śląska. Zalew Nakło-Chechło to jeden z najpopularniejszych akwenów i terenów rekreacyjnych w naszym regionie.

   By wypocząć w wakacje zjeżdżają do Świerklańca, także na rowerach, mieszkańcy największych miast Górnego Śląska, w tym Bytomia, Zabrza i Piekar Śląskich. Chcemy Was prosić, byście przyjechali na zalew 2 lipca o godz. 11. W ten sposób pokażemy z robimy pierwszy krok. Pokażemy, że mamy w regionie rzesze kolarzy-amatorów. Niestety nadal nie bierze się pod uwagę tego, by zapewnić im bezpieczny dojazd nad zalew. Nie buduje się tras rowerowych, choć od dawana takie obietnice padają. 
Budowa nowych tras jest potrzebna. Zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców. 21 czerwca w Miasteczku Śląskim odbył się pogrzeb 36-letniego Lesława Ferdyna. Rowerzysta jechał drogą wojewódzką 908 nad zalew Nakło-Chechło. Przypadkowo potrącił go kierowca renault. Lesława nie udało się lekarzom uratować, choć walka o jego życie trwała kilkanaście dni. Na miejscu Lesława mógł znaleźć się każdy rowerzysta, bo przy DW 908, gdzie są dwa główne wjazdy nad zalew, nie ma trasy rowerowej. Chcemy to zmienić!

   Rowerzyści z Piekar Śląskich, przyjedźcie rowerami nad zalew Nakło-Chechło 2 lipca. O godz. 11 zrobimy sobie nie tylko wspólne zdjęcie, ale także zbierzemy podpisy pod apelem do władz samorządowych o budowę tras rowerowych. Będzie to petycja, w której zażądamy, by sprawę budowy dróg rowerowych samorządowcy umieścili na listę priorytetów. To nasza wspólna sprawa!

   Chcemy, by Tarnogórska Masa Krytyczna nie zakończyła się jednorazową akcją. Po złożeniu petycji z Waszymi podpisami w odpowiednich instytucjach (m.in. w tarnogórskim starostwie, urzędzie gminy w Świerklańcu), będziemy wraz z przedstawicielami wytypowanych organizacji pozarządowych, regularnie pytali i rozliczali decydentów, radnych, co takiego zrobili, by sprawa budowy tras rowerowych w rejonie zalewu Nakło-Chechło ruszyła z miejsca.
 
   Wierzymy, że społeczny nacisk rowerzystów z różnych strona regionu przyniesie wreszcie wymierne rezultaty. A za takie uznamy, powstanie drogi rowerowej jeszcze w tej kadencji samorządu. Mamy bowiem wrażenie, niestety, że poprzednie zostały zmarnowane. Nie dopuśćmy do tego, by znów tak się stało!

   Zbiórka rowerzystów w Piekarach Śląskich, przed wyjazdem nad zalew Nakło-Chechło, odbędzie się 2 lipca o godz. 10.00 na terenie MOSiR-u.

 
Pozdrawiam,

 
Krzysztof Szendzielorz
dziennikarz Oddziału Śląsk
„Dziennik Zachodni”

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

OGNISKO NA KOPCU

sobota, 18 czerwca 2011 22:15

 

   Dziś spotkaliśmy się na tradycyjnym ognisku organizowanym przez Komitet Obywatelski na Kopcu Wyzwolenia. Była to świetna okazja do rozmów, wspólnego śpiewania i pieczenia kiełbasek. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w takiej formie przed wakacjami. Z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi. Było wesoło i zabawnie, choć nie zabrakło też poważnych tematów, a nawet... polityki. Na szczęście dominowała raczej tematyka luźna. Oby okazji do podobnych spotkań było jak najwięcej. 

 

      


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

4 URODZINY PIEKARSKIEGO FORUM KOBIET

wtorek, 14 czerwca 2011 23:04

 

   Z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich zainteresowanych (nie tylko panie) na 4 urodziny Piekarskiego Forum Kobiet 17 czerwca (piątek) o godz. 19.00 do restauracji Faraon (ul. Miarki 23).

   Wszystko zaczęło się w czerwcu 2007 r. i przyznam, że niewiele osób było przekonanych, że ta inicjatywa przetrwa choć kilka miesięcy. Czas pokazał, że było warto. Jest to zasługa wielu osób, które mnie wspierały (wyjątkowe zasługi na tym polu ma Krystyna Musik-współorganizatorka, pomysłodawczyni wielu spotkań oraz hojny sponsor), wspaniałych gości, fantastycznych kobiet, które występowały na forum, sponsorowały nagrody i udowadniały, że wiele w naszym życiu zależy od własnej inicjatywy, wytężonej pracy i uporu. Przekonywały, że warto realizować marzenia i pasje i nie wolno się poddawać przeciwnościom. Za to wsparcie, pomoc i życzliwość wszystkim bardzo serdecznie dziekuję.

   A co w programie? Tytuł naszego spotkania to LETNIE PARTY Z MODĄ-pokaz mody przygotowany przez Krystynę Musik-właścicielkę sklepu odzieżowego KMS GANTOS. Panie będą miały okazję dowiedzieć się w czym wystąpić podczas letnich przyjęć, co zapakować do walizki jadąc na urlop oraz jak znaleźć równowagę pomiędzy wygodą a elegancją.

   Następnie będzie miała miejsce prezentacja wyrobów z wikliny, którą szczególnie polecam. Wszystkie przedmioty zostały wykonane ręcznie przez polskich producentów. W dobie zalewu tanimi artykułami ze wschodu, ozdoby z wikliny to prawdziwe rarytasy cieszące oko, a przy tym niebywale praktyczne, łatwe w utrzymaniu w czystości i trwałe. Ktoś, kto myśli, że wiklina to tylko koszyki, jest w błędzie-wyobraźnia artystów jest nieograniczona, a jakość wykonania jest godna pochwały. Na miejscu będzie możliwość zakupu wyrobów.

   Panie dowiedzą się także czy aspartan jest naszym przyjacielem czy wrogiem; tego zadania podejmie się Urszula Baron występując z krótkim wykładem na temat zdrowego żywienia. Całość zakończy loteria nagród ufundowanych przez naszych sponsorów.

 

Serdecznie zapraszam

Sława Umińska


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

AKCJA FLAGA

środa, 04 maja 2011 9:28

 

   Flagi narodowe powinny się pojawić w każdym oknie. Powodów do manifestowania uczuć patriotycznych w tym okresie nie brakuje. 1 maja - beatyfikacja Jana Pawła II, 2 maja - święto flagi narodowej, 3 maja - kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
   Podobnie jak w zeszłym roku  Stowarzyszenie Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie, projekt UMWETU oraz radni Klubu radnych Krzysztofa Turzańskiego zachęcali do manifestowania swoich uczuć patriotycznych. Okazją było święto flagi narodowej i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Formą - ustrojenie okien flagami narodowymi. Z tej okazji rozdaliśmy na ulicach miasta ponad tysiąc flag.
   Pogoda dopisała i było niezwykle sympatycznie. Akcja była okazją do rozmowy z mieszkańcami na różne tematy. A flagi rozeszły się błyskawicznie. Niektórzy pytali czy nie mamy także tych... papieskich, bo od tego roku święta majowe będą nam się kojarzyć także z beatyfikacją Papieża Jana Pawła II.
   Sympatyczne było to, że wiele osób nas rozpoznawało i podchodziło pozdrowić, porozmawiać i zwrócić uwagę na problemy do rozwiązania. Mam nadzieję, że okazji do podobnych spotkań nie zabraknie...

 

            


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

sobota, 17 marca 2018

Licznik odwiedzin:  3 261 410  

O mnie

Krzysztof Turzański

Piekarzanin. Politolog.
Twórca i wydawca
"Przeglądu Piekarskiego"
Społecznik.
Jeden z założycieli
Projektu UMWETU.
Piekarski Radny.

Związałem się z Piekarami Śląskimi, a owocem tego związku stał się wpierw Przegląd Piekarski, a następnie ten blog, na którym przyglądam się wszystkiemu co dzieje się w naszym mieście. Na ile to możliwe - nie tylko opisuję otaczającą mnie i moją rodzinę rzeczywistość, ale staram się także ją kształtować w ramach społecznego projektu UMWETU.

kontakt:
0509-234-972
e-mail: turzanski-pp@o2.pl

O moim bloogu

Ten blog to miejsce, w którym piszę o wszystkim co dzieje się w naszym miescie - Piekarach Śląskich. Od spraw najdrobniejszych, po "wielką politykę". A Państwo swobodnie komentujecie wszystkie wydarze...

więcej...

Ten blog to miejsce, w którym piszę o wszystkim co dzieje się w naszym miescie - Piekarach Śląskich. Od spraw najdrobniejszych, po "wielką politykę". A Państwo swobodnie komentujecie wszystkie wydarzenia i opinie. Blog był eksperymentem, a stał się jedyną w mieście platformą wymiany poglądów, uwag i argumentów w wszelkich interesujących Was sprawach. Wiele osób zaczyna dzień od sprawdzenia co nowego na blogu, a licznik odwiedzin co miesiąc wzrasta o ok. 20 000 odwiedzin. Dziękuję za zaufanie i zapraszam ponownie.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 3261410
Wpisy
  • liczba: 3273
  • komentarze: 21482
Bloog istnieje od: 4102 dni

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031