Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 754 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

UWAGA KONKURS NA PLAKAT!

niedziela, 21 października 2012 9:35

 

   Wracam jeszcze na chwilę do tematu biegu Jana Pawła II. I już nie czepiam się, że strona MOSiR-u jest nieaktualna i wyników bynajmniej na niej nie znajdziemy, tylko wracam do tematu kiepskiego plakatu reklamującego imprezę. Materiału, którego powinniśmy się wstydzić. Krótkie porównanie plakatów z różnych imprez biegowych i okazuje się, że jesteśmy daleko w tyle.

   Zawsze twierdziłem, że najłatwiej jest narzekać, a dużo trudniej zaproponować coś konstruktywnego, dlatego już dziś postanowiłem (z Waszą pomocą) pomóc organizatorom. Drodzy Czytelnice - ogłaszam konkurs na Plakat Biegu Jana Pawła II w 2013 roku. Przyjmujemy robocze założenie, że treść, którą należy zmieścić będzie podobna, bo eksperymenty z trasą i warunkami zabawy już zakończono.

   Nawet jeśli organizatorzy zabawy nie "kupią" naszego produktu i będą woleli posługiwać się swoim wzorem, to Przegląd Piekarski będzie reklamował imprezę plakatem wyłonionym w konkursie. Jeśli przygotujemy się do tego solidnie, to może Bieg JP II kiedyś na prawdę zastąpi nasz dawny Bieg Solidarności.

   Wasze propozycje wysyłajcie na e-mail: turzanski@wp.pl. Poniżej znajdziecie tegoroczny plakat z piekarskiego biegu z wszystkimi informacjami (nie zapomnijcie o patronacie honorowym!) oraz kilka innych plakatów z różnych imprez biegowych.

 

         

   i wreszcie nasz, piekarski bieg:


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

SZTAFETA DLA PAPIEŻA

wtorek, 16 października 2012 9:24

 

   Dziś około 2 w nocy przez Piekary Śląskie przebiegła sztafeta z Lisowic do Wadowic zorganizowana tradycyjnie z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Tymczasem w Piekarach trwają ostatnie przygotowania do Biegu Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę o godz. 11.00


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

ALEŻ ONI BIEGAJĄ!!

czwartek, 20 września 2012 21:52

 

   W Maratonie Wrocławskim Szymon Knobloch po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy w maratonie, a tym samym poprawił rekord Piekar Śląskich na tym dystansie. Z czasem 2:35:46 piekarski biegacz zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach startował również Pan Andrzej Wymysło zajmując miejsce 224 z czasem 3:16:20.
   W kontekście coraz lepszych wyników Szymona Knoblocha, niektórzy mieszkańcy zwracają uwagę, że na stronie MOSiR-u została zamieszczona informacja o wybraniu najlepszego juniora, sportowca i trenera za kolejny miesiąc. I w tych rankingach tak utytułowany sportowiec "się nie łapie".


Wyniki można prześledzić na stronie firmy datasport.pl:

http://www.online.datasport.pl/results690/results.php?dystans=1

   Natomiast Dorota Szeszko, listonoszka z Piekar Śląskich i reprezentantka Polski w biegach 24 godzinnych w Mistrzostwach Europy i Świata, które odbyły się w Katowicach zajęła miejsce 31. W ciągu 23 godzin 49 minut i 40 sekund przebiegła 190 kilometrów i 799 metrów. Kto jeszcze nie słyszał, nie czytał o tej niezwykłej biegaczce powinien zwrócić na nią uwagę.

http://www.twojepiekary.pl/Wydanie/Read/99,160,Pokonac-bariere-200-kilometrow

http://www.gwarek.com.pl/artykuly,artykul,4917,Masz_talent_do_biegania_Dorota


Wyniki:
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=5&action=1&grp=0&value=2012&bieganie


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

JESZCZE O BIEGANIU

środa, 05 września 2012 22:12

 

   Czasami nie zdajemy sobie sprawy jakie konsekwencje w szerszej skali niesie wpadka na lokalnej imprezie. Gdyby ktoś nie podesłał linku do tematu piekarskiego Biegu Jana Pawła II na stronie maratonów polskich to pewnie bym nie zauważył, że to co krytykuję na naszym podwórku odbija się szerokim echem dalej. Ale też wydźwięk dyskusji tłumaczy, dlaczego z roku na rok trudniej zaprosić na ten bieg sportowców.

 

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=13000&bieganie


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

JUBILEUSZ 90-LECIA GKS ANDALUZJA

piątek, 03 sierpnia 2012 3:17

 

   W sobotę 28  lipca odbył się jubileusz GKS „Andaluzja” Brzozowice-Kamień Założony w roku 1922 klub świętował jubileusz 90-lecia istnienia. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez Związek Zawodowy Ratowników Górnicznych. Następnie rozpoczął się mecz Akademii Piłkarskiej GKS Andaluzja kontra rodzice zakończony remisem 3:3. Oficjalne otwarcie uroczystości rozpoczęło się o godz. 15.00.

   Prowadzący przebieg imprezy Łukasz Ściebiorowski przywitał wszystkich zebranych gości na czele z Prezydentem Miasta i Radnymi a także przedstawicieli związków piłki nożnej i podnoszenia ciężarów oraz miejscowych klubów i stowarzyszeń. Szczególnie serdecznie powitał zebranych zawodników, trenerów, działaczy sportowych i kibiców. Następnie odbyło się przemówienie Prezesa GKS „Andaluzja” Jacka Mazura. Przybliżył on historię klubu, działające dziś sekcje piłki nożnej i podnoszenia ciężarów. Podziękował wszystkim za zaangażowanie w działalność „Andy” i życzył kolejnych sukcesów. Tego również życzyli goście uroczystości. Prezydent Miasta nawiązał również do Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się w czerwcu w Piekarach Śląskich i podziękował wszystkim za ich sprawną organizację. Życzenia przekazali również Dyrektor MOSiR, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie, przedstawiciel KWK „Piekary” oraz przedstawiciele piekarskich klubów a także Prezes HKS Szopienice. W uroczystościach wziął udział m.in. radny z Kamienia Grzegorz Gowarzewski.

   Bardzo miłą i podniosłą częścią uroczystości było udekorowanie odznaczeniami działaczy i zawodników „Andaluzji”. Wyróżniony odznaką Zasłużonego Działacza PZPC został m.in. Łukasz Ściebiorowski – na co dzień radny klubu Krzysztofa Turzańskiego.

   Odznaczeni przez Śląski Związek Piłki Nożnej zostali (wręczane przez Józefa Komandzik – vice-prezesa ŚZPN i Władysława Drożdzala – Przewodniczącego Komisji Odznaczeń ŚZPN):

   Brązową Odznaką Honorową Śl.ZPN: Przemysław Fitkowski, Marcin Siwek, Daniel Sobociński.

   Srebrną Odznaką Honorową Śl.ZPN: Halina Bielecka, Sebastian Gojowczyk, Tomasz Kotalczyk, Jacek Mazur.

   Złotą Odznaką Honorową Śl.ZPN: Piotr Korus, Mirosław Okorski, Jacek Skuta, Dariusz Stańczyk, Paweł Wyciślok

   Odznaczeni przez Podokręg Bytom (wręczali Krzysztof Seweryn – Prezes i Julian Rakoczy – vice-prezes ds. organizacyjnych):

   Jacek Mazur, Jacek Skuta, Janusz Hupert, Tadeusz Moj, Dariusz Stańczyk, Marcin Siwek, Piotr Nowak, Krzysztof Konik, Andrzej Głogowski, Dariusz Cwielong, Kamil Dymek, Mirosław Woźnik

   Odznaczenia przyznane dla zasłużonych działaczy przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (wręczane przez Stanisława Wyszomirskiego – Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej PZPC): Halina Bielecka, Sandra Bednarczyk, Jacek Mazur, Robert Zielińśki, Marek Tokarz, Dariusz Szymański, Waldemar Lipiński, Artur Borecki, Stefan Rabstein, Łukasz Ściebiorowski.

   Wyróżnienia za długoletnie i godne reprezentowanie barw klubowych przygotował też klub a uhonorowani zostali:

   Z ramienia sekcji piłki nożnej: Henryk Nowak, Czesław Bartoszek, Piotr Skórka, Dariusz Stańczyk, Wojciech Baron, Arkadiusz Główka, Piotr Cichoń, Dariusz Dyszy, Sebastian Gojowczyk.

   Z ramienia sekcji podnoszenia ciężarów: Jan Idzik, Waldemar Lipiński, Marek Tokarz, Dariusz Szymański, Sandra Spyra, Artur Borecki, Sandra Bednarczyk, Krzysztof Obrzud, Sebastian Tokarz.

   Głównym punktem obchodów był mecz: oldboje GKS „Andaluzja” (trener Maksymilian Trela)  kontra I drużyna GKS „Andaluzja” (trener Dariusz Ficulak). Zakończył się on wynikiem 2:5 dla I drużyny. Bramki strzelali dla zwycięzców: Rafał Kutyniok, Michał Śmierzchalski (3), Kamil Dymek a dla oldbojów: Przemysław Fitkowski i Marcin Grzech.
Po meczu nie zabrakło części muzycznej w której zagrały zespoły Blend i Kule na Mole. Sobotnie spotkanie zakończyła dyskoteka.

   Odbyła się również prezentacja książki autorstwa Jacka Skuty – vice-prezesa klubu, byłego piłkarza i trenera  i Łukasza Ściebiorowskiego – w przeszłości ciężarowca obecnie działacza sportowego i miejskiego radnego  „90 lat GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień w Piekarach Śląskich” poświęcona historii klubu, działających w niej sekcji a zwłaszcza piłki nożnej i podnoszenia ciężarów. Książkę jak i okolicznościowe proporczyk i odznakę można nabyć w sekretariacie klubu.

   W niedzielę 29 lipca w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu odbyła się uroczysta msza św. w intencji klubu i wszystkich jego zawodników, trenerów, działaczy i kibiców. Ks. Proboszcz Ludwik Kieras życzył też klubowi kolejnych sukcesów, przetrwania na sportowej mapie a przede wszystkim chętnej młodzieży do uprawiania sportu.

  

   Dołączam się do życzeń dla całego klubu GKS „Andaluzja”. Wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych!


 

Zapraszam na relację TWOJEJ TV z obchodów jubileuszu:

http://twojatv.net/63.php


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

NA DWÓCH KÓŁKACH

piątek, 20 lipca 2012 21:05

 

   Wyruszyłem dziś na treningową rundę rowerową. Okazało się, że formy... brak. A może po prostu wybrałem zły kierunek jazdy? Płaska droga nad morze, a wzniesienia w górskim kierunku to zupełnie co innego. Średnią prędkość jazdy utrzymałem w granicach 23/24 km na godzinę, pokonując nieco ponad 120 km. Bez dwóch zdań było jednak ciężko i czuję, że jutrzejsza jazda będzie o niebo trudniejsza. Zobaczymy. Jak się uda spróbuję przesłać fotkę z podróży.

   Po drodze wyprzedziło mnie kilku kolarzy na wyścigówkach. Prędkość jazdy zupełnie inna. Jeśli jazda nad morze na czas ma się udać, to tylko takim sprzętem. Szykują się także inne wyzwania. Rafał Jankowski wspomniał coś nieśmiało o katorżniku i biegu pustynnym. No nic, trzeba zaciskać zęby i trenować. Miłego weekendu.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

BIEG LATA

środa, 18 lipca 2012 23:00

 

   Andrzej Wymysło, reprezentant Przeglądu Piekarskiego, w Biegu Lata w Czeladzi na dystansie 5 km zajął miejsce trzecie w swojej kategorii wiekowej. Trasę pokonał w czasie 0:19:48. Gratuluję.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

HISZPANIA MISTRZEM EUROPY - Euro 2012 za nami

niedziela, 01 lipca 2012 23:03   Jak nie kochać piłki nożnej? Finał Hiszpania - Włochy to było wyjątkowe widowisko. Zobaczyliśmy naprawdę dobre spotkanie, a ja dość długo wierzyłem, że Włosi powalczą o wyrównanie. Skończyło się na 4:0, ale Włochom odmówić waleczności nie można. Miło było popatrzeć (jeszcze było to legalne w piekarskich knajpach).
   Kiedy zaczynało się Euro2012 nie stawiałem na Hiszpanię, chociaż należy do niej Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata. No cóż... Udowodnili, że nie zdobyli pucharów przypadkowo.
   Z perspektywy Polski - moim zdaniem bardzo dobry występ naszej reprezentacji, chociaż liczyliśmy na więcej. Dla mnie najważniejsze, że nie byliśmy chłopcami do bicia. Aż miło było popatrzeć na niektóre akcje polskiego zespołu. No i cały kraj stał się biało-czerwony. Myślę, też, że trochę inaczej będziemy postrzegać manifestowanie patriotyzmu.
   Pod względem organizacyjnym, chyba wszystko się udało. Na pewno na tym zyskaliśmy i mówię nie tylko o autostradach... Polska zyskała najlepszą promocję jaką tylko można sobie wymarzyć. Pokazaliśmy się z najlepszej strony. A niedoskonałości? Po takich emocjach, kto będzie o tym pamiętał?
   Koko, koko - euro spoko. Wielka sportowa impreza już za nami. Cieszę się, że wszystko się udało. A teraz wracamy do rzeczywistości. Następne tak wielkie piłkarskie wydarzenie już za dwa lata!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

OSTATNIA REFLEKSJA

poniedziałek, 11 czerwca 2012 22:56

 

  Obiecałem sobie, że nie będę bez końca pisał o Euro, ale dziś naszła mnie ciekawa refleksja. Na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie zmieściliby się wszyscy mieszkańcy Piekar Śląskich..


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

KOKO, KOKO...

sobota, 09 czerwca 2012 22:53

 

   No i zaczęło się. I to jak! Nasza reprezentacja zaskoczyła mnie. Naprawdę mamy drużynę na wysokim poziomie. Niestety, grają tak przez jakieś 30 minut, a potem brakuje już sił, co wyraźnie było widać w końcówce spotkania z Grecją. Tak czy inaczej chłopcy rozbudzili oczekiwania, bo przecież mecz mogli wygrać 3:0. Zobaczymy jak będą sobie radzić w dalszych pojedynkach. Szkoda, tylko, że nie zagrają w Chorzowie, bo trochę omija nas atmosfera Euro, o której pisze w poprzednim wpisie Łukasz Ściebiorowski. Z drugiej strony - przynajmniej z komunikacją nie ma problemów. Na drogach pusto, bo wszyscy siedzą przed telewizorami...  I tylko jedna uwaga. Euro w pełni a ja ani razu nie słyszałem... "koko, koko - Euro spoko"...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Początek EURO 2012

piątek, 08 czerwca 2012 18:05

 

   Warszawa w dniu meczu biało-czerwona, kibice rozlani po mieście, wokół stadionu i stref kibica. Atmosfera meczu udziela się tu wszystkim. W czwartek wieczorem przed pięknie oświetlonym stadionem zbierali się kibice i robili pamiątkowe zdjęcia tak samo dziś do samego pierwszego gwizdka.

 

       


A teraz już początek meczu i nie pozostaje nic innego jak życzyć zwycięstw polskiej reprezentacji...

Łukasz Ściebiorowski


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

W BARWACH PRZEGLĄDU PIEKARSKIEGO

wtorek, 22 maja 2012 10:14

 

   Biegacz Andrzej Wymysło w zawodach sportowych reprezentuje Przegląd Piekarski. Podczas I Biegu Aktywnych w Dąbrowie Górniczej wywalczył trzecie miejsce! Trasę 5km crossu ścieżkami leśnymi pokonał w czasie 0:20:10.
   Nasz zawodnik dobrze zaprezentował się również podczas IV biegu chorzowskiego pod hasłem “Bieg Pokoleń”. Trasę 5km ścieżkami chorzowskiego parku pokonał w czasie 0:19:17, zajmując tym samym drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.Zawody odbyły się w ramach V Metropolitalnego Święta Rodziny.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

VICEMISTRZYNIE POLSKI

wtorek, 15 maja 2012 12:29

 

   Piekarskie mażoretki Azaria trenujące w Miejskim Domu Kultury, w miniony weekend, 12-13 maja wyjechały na XIV Mistrzostwa Polski Mażoretek i Cheerleaderek do Opola, gdzie spotkały się ze sobą 41 zespołów z całej Polski. Reprezentując miasto dawały swoje pokazy aż w 18 kategoriach. W większości piekarzanki swoimi występami otarły się o podium zajmując 4 lub 5 miejsce.
   Cała formacja licząca 23 osoby w tym roku zadebiutowała w układzie z batonem, czyli pałeczką marszową. W kategorii formacji baton juniorek było 13 zespołów, które przedstawiały swoje choreografie sceniczne oraz przejścia uliczne. Baton – jest to najtrudniejsza dziedzina w tej kategorii tanecznej, Azaria rywalizowała z zespołami mażoretkowymi, które ćwiczą w tej dziedzinie znacznie dłużej. Mimo to, iż w tej kategorii baton nie stanęłyśmy na podium zrobiłyśmy bardzo duże wrażenie na jury i na uczestnikach swoją choreografią, muzyką oraz strojami. Trenerem oraz choreografem jest Sandra Gościniak, która włożyła niesamowicie dużo pracy w układy, które po obejrzeniu, zostają w pamięci na długo.
   Naszą najmocniejszą stroną są pompony. Występy formacji pompon juniorek prezentowało się 6 zespołów, które zakwalifikowały się na mistrzostwa Polski. Oryginalny pomysł na choreografie, nowoczesny styl taneczny i piękne stroje wyróżniały nas spośród innych zespołów. Azaria obroniła tytuł zeszłego vice mistrza polski i zdobyła srebro na MP 2012, rywalizując z najlepszymi zespołami.  Między pierwszym a drugim miejscem różnica w punktacji była nie wielka, stanowiła nie cały punkt. Dziewczyny były o krok od złota, natomiast srebro również kwalifikuje nas na Mistrzostwa Europy Mażoretek, które w tym roku odbywają się w Opolu pod koniec sierpnia. Trenerem i choreografem do pomponów jest Natalia Deja. Razem z drugą trenerką Sandrą Gościniak wystąpiły w duecie z pomponem. W kategorii duo/trio pompom seniorek zdobyły  wymarzone złoto, mamy Mistrzostwo Polski, które kwalifikujące nas na Mistrzostwa Europy.
   W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować naszemu miastu Piekary Śląskie oraz Miejskiemu Domu Kultury, za umożliwienie wyjazdu na zawody. Teraz trenujemy dalej i przygotowujemy się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy !

Pozdrawiam
Natalia DejaPodziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

PÓŁMARATON

poniedziałek, 16 kwietnia 2012 21:32

 

   15 kwietnia Międzynarodowy Półmaraton Dąbrowski przyciągnął na Śląsk doborową obsadę biegaczy. Około 700 osób pokonało trasę prowadzącą przez Dąbrowę Górniczą oraz zbiornik Pogoria. Organizatorem imprezy było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie. Bieg wygrał Węgier, na podium stał też Kenijczyk. A że piekarzanie biegają potwierdza fakt, że w półmaratonie wzięło udział aż 14 z nich. Zawodnicy z Piekar Śląskich startowali pod różnymi szyldami. Najlepszy czas wśród mieszkańców Piekar osiągnął Łukasz Deja reprezentujący Drużynę Szpiku. Drugi był Andrzej Wymysło (Przegląd Piekarski).

 

Startowali również:

Krystian Wieczorek (Szkoła Policji Katowice)

Jolanta Basiaga (Zespół Run Basiaga Run)

Czesław Wymysło w kategorii nordic walking (Radio Piekary)

Rafał Jankowski (Wojskowy Klub Biegacza Meta z Lublińca)

Katarzyna Deja (Drużyna Szpiku)

i niezrzeszeni:

Krzysztof Myrcik

Emanuel Trefon – pierwsze miejsce w kategorii M70

Aleksander Ratajczak

Grzegorz Grochowski

Michał Stroba

Tadeusz Kalus

Marek Kowal

Kazimierz Łopatka – najstarszy piekarzanin rocznik '35

Przystalska Danuta (nordic walking)

Wymysło Ewa (nordic walking)

 

Na zdjęciu: Reprezentujący Przegląd Piekarski Andrzej Wymysło (czas: 1:27:45 i 8 miejsce w kategorii M50) oraz Rafał Jankowski (czas 1:49:03 i 101 miejsce w kategorii M40).

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

NIETYPOWE ZAWODY

poniedziałek, 19 marca 2012 22:20

 

   Na siłowni Formuła w Piekarach Śląskich odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych i Górników w Wieloboju Siłowo-Wytrzymałościowym o puchar dyrektora KWK Piekary. Do zawodów doszło z inicjatywy policyjnych związków zawodowych i Rafała Jankowskiego we współpracy z Jóżefem Witkowskim z ZZ Kadra. W szranki stanęły drużyny reprezentujące wojsko, policję, służby specjalne, straż pożarną i górników. Zawodnicy musieli wykazać się siłą i wytrzymałością wykonując ćwiczenia na drążku, linach, przy pomocy sztangi, w wejściach  na step itp. Bezkonkurencyjni byli lublinieccy komandosi, którzy zajęli pierwsze miejsce, drugą pozycję wyszarpali żołnierze pułku chemicznego z Tarnowskich Gór, którzy nie bez pomocy sędziów wyprzedzili piekarskich policjantów. Czwarte miejsce przypadło górnikom, a na piątym uplaslowała się straż pożarna. Puchary z węgla osobiście wręczył dyrektor KWK Jan Stokłosa.

 

      


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

TURNIEJ HALOWY W PIŁCE NOŻNEJ

poniedziałek, 30 stycznia 2012 18:40

 

   W hali "Olimpia" przy ul. Ziętka w Piekarach Śląskich odbyły się w sobotę 28 stycznia Halowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Piłce Nożnej. Wystąpiło pięć piekarskich drużyn: KS „Orkan” Dąbrówka Wielka, GKS „Andaluzja” Brzozowice-Kamień, KS „Orzeł” Brzeziny Śląskie, DKS „Czarni” Kozłowa Góra, KS Piekary. Rolę gospodarzy pełniła tym razem drużyna z Brzezin Śląskich - zwycięzca ubiegłorocznego turnieju. Zgodnie bowiem z regulaminem tego corocznego turnieju, organizuje go w danej edycji drużyna, która zwyciężyła rok wcześniej. Mecze były rozgrywane po 20 minut systemem każdy z każdym. Każda ekipa jednorazowo na boisku mogła wystawić pięciu zawodników. Zwycięzcom okazała się drużyna KS „Orkan” Dąbrówka Wlk występująca na codzień w B-Klasie. 

   Gratulujacje dla zwycięskiej ekipy i wyróżnionych zawodników a wszystkim już teraz należy życzyć powodzenia w rozgrywkach ligowych, które rozpoczną się już wkrótce. Mam nadzieję, że w nadchodzącej rundzie rozgrywek wszystkie kluby będą mogły się skupić tylko na rywalizacji sportowej a nie tej ekonomiczno-finansowej i w dobie kryzysu, o którym się tyle mówi, sobie poradzą i będą zdobywać ligowe punkty.

 

Wyniki poszczególnych meczy:

GKS Andaluzja

3 - 0

KS Piekary

 

Orzeł Brzeziny Śl.

2 - 0

Czarni Kozłowa Góra

 

Orkan Dąbrówka Wlk.

0 - 1

KS Piekary

 

GKS Andaluzja

2 - 2

Orzeł Brzeziny Śl.

 

Orkan Dąbrówka Wlk.

1 - 1

Czarni Kozłowa Góra

 

KS Piekary

0 - 2

Orzeł Brzeziny Śl.

 

GKS Andaluzja

2 - 3

Orkan Dąbrówka Wlk.

 

Czarni Kozłowa Góra

4 - 1

KS Piekary

 

Orkan Dąbrówka Wlk.

1 - 0

Orzeł Brzeziny Śl.

 

GKS Andaluzja

3 - 2

Czarni Kozłowa Góra

 

 

Końcowa tabela:

 

 

M.

Pkt.

Zd.

St.

1.

Orkan Dąbrówka Wlk.

5

7

6

3

2.

GKS Andaluzja

5

7

10

7

3.

Orzeł Brzeziny Śl.

5

7

6

3

4.

Czarni Kozlowa Góra

5

4

7

7

5.

KS Piekary

5

3

2

9

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec turnieju: Paweł Mitas (GKS Andaluzja) 5 bramek.
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Kleinert (Orzeł Brzeziny Śl.)
Najlepszy zawodnik Czarni Kozłowa Góra: Adam Musialik
Najlepszy zawodnik GKS Andaluzja: Kamil Klaużynski
Najlepszy zawodnik KS Piekary: Dawid Kowalczyk
Najlepszy zawodnik Orkan Dąbrówka Wlk.: Szymon Korfanty
Najlepszy zawodnik Orzeł Brzeziny Śl.: Paweł Grzybiński


Łukasz Ściebiorowski


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

JAK DZIŚ ZAGRA OLIMPIA?

sobota, 28 stycznia 2012 9:37

 

   GKS Olimpia to 138 zawodników. W tym 20 zawodowców grających w I lidze. Pozostali to młodzież grająca w 6 drużynach juniorskich na poszczególnych szczeblach. W zeszłym roku, w czasie kiedy seniorzy rozegrali 22 spotkania - młodzież miała ich 129. W tym 64 wyjazdowe. Najlepsi wychowankowie Olimpii mają szansę w przyszłości grać w drużynie seniorów, którą stać o walkę o najwyższe miejsce w kraju. W tym sezonie była szansa na awans do ekstraklasy. Teraz osłabiona Olimpia, plasująca się na miejscu piątym - walczyć będzie o przetrwanie. Zawodników, którzy odeszli z zespołu zastąpią właśnie juniorzy. A jak problemy klubu wpłynął na koncentracje i poziom gry zawodników przekonamy się jeszcze dzisiaj podczas meczu, który piekarski zespół powinien wygrać.
   Wszystkie problemy Olimpii sprowadzają się do pieniędzy. W zeszłym roku utrzymanie klubu kosztowało 720 tysięcy złotych. Większość, bo około 600 tysięcy zostało wypracowanych. Problem w tym, że koszty urzymania zakładu, w którym pracuje 160 osób rosną, a jednocześnie maleją przychody. Z powodu kryzysu wycofują się także drobni sponsorzy. Problemem jest nawet to, że w Piekarach Śląskich nie ma poradni zdrowia sportowego i za badania młodzieży trzeba zapłacić. W skali roku to niemal 10 tysięcy złotych.
   - Dodatkowe opłaty wynikające z podwyższenia najniższego wynagrodzenia, podniesienia składki rentowej, podwyżki cen energii cieplnej i kosztów transportu to około 250 000 złotych. Jednocześnie sprzedaż naszych usług spadła o około 1,2 miliona złotych. To między innymi efekt dumpingowych cen oferowanych w przetargach oraz zmniejszenia o połowę wydobycia w kopalnii. Mając do wyboru utrzymanie miejsc pracy lub klubu sportowego nie mieliśmy innego wyboru tylko podjąć zdecydowane działania. I proszę mi wierzyć, że była to najtrudniejsza decyzja w mojej karierze i najbardziej przykra rozmowa z zawodnikami - tłumaczy prezes Tadeusz Smyła.
   Zawodnicy nie chcą pogodzić się z tym, że tak może się zakończyć historia piłki ręcznej w Piekarach Śląskich. Żeby zakończyć sezon większość zawodników zagra amatorsko. Bez wynagrodzenia. Odeszło czterech graczy, dwóch jeszcze się zastanawia. GKS Olimpia honorowo zakończy sezon. Ale co dalej niewiadomo. Miejskie stypendia, które w tym roku obniżono nie rozwiązują problemu.
   - Sport w Piekarach wymaga systemowego rozwiązania - przekonuje Tadeusz Smyła.
   Jakie znaczenie ma dla miasta Olimpia. Można się spierać. Moim zdaniem to jedna z trzech wizytówek Piekar Śląskich. I jej utrata byłaby stratą, której nie da się nadrobić. Prezydent powinien mieć tego świadomość, bo ma już doświadczenia po nieudolnych próbach zastąpienia Biegu Solidarności. Poza tym Olimpia to młodzież. Młodzież, która gra i trenuje marząc o reprezentowaniu miasta na parkietach ekstraklasy. Kiedy zabraknie drużyny, zabraknie celu, który dziś mobilizuje juniorów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

NIE TAK MIAŁO BYĆ

środa, 19 października 2011 23:28

 

   Założenia biegu Jana Pawła II to jedno, a rzeczywistość to zupełnie coś innego. W założeniach impreza miała zastąpić Bieg Solidarności, ale to się po prostu nie udało. Żadna edycja nie przyciągnęła do Piekar Śląskich nawet niewielkiej części zawodników startujących co roku w tym wcześniejszym, tradycyjnym biegu. Mimo to bieg Jana Pawła II powoli i stopniowo zdobywał zwolenników. Tegoroczna zmiana zasad, trasy i długości biegu spowodowała poważny krok do tyłu. W imprezie wzięła udzial zaledwie garstka osób. Szkoda.

   Piekarski Masowy Bieg Długodystansowy im. Jana Pawła II przyciągnął 24 zawodników. To zdecydowanie za mało, żeby nazywać imprezę "masową". Zwłaszcza jeśli przypomnę sobie imponujące starty biegu Solidarności pod Kopcem Wyzwolenia, czy też tegoroczny bieg śniadanowy w Rewalu, w którym wzięło udział ponad tysiąc(!) osób. Aż się wierzyć nie chce, że Piekary stać tylko na garstkę uczestników.


Zobacz: Bieg śniadaniowy


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

BIEGAJĄ DLA PAPIEŻA

wtorek, 11 października 2011 23:44

 

   16 października to data szczególna. Tego dnia w całej Polsce biegacze wyruszają w trasy aby uczcić pamięć błogosławionego Jana Pawła II. Tego dnia w z Piekar wyruszy tradycyjna sztafeta do Wadowic organizowana przez znanego biegacza Zenona Nowakowskiego, z którym nie raz biaegali już piekarscy biegacze, licealiści, uczniowie gimnazjum papieskiego. Uczestnicy tego biegu wyruszają w trasę o 2 w nocy.
   Tego samego dnia odbędzie się także tradycyjny bieg Jana Pawła II. Tym razem w zmienionej formule. Trasa liczy 10 kilometrów, a wszystko zaczyna się na stadionie MOSiR-u i w tym samym miejscu się kończy. Początek imprezy o 13.00, koniec o 15.00. Szczegółowych informacji udziela MOSiR. Zapraszam.
   Co roku uczestniczę w biegu Jana Pawła II. Tym razem zdecydowałem się jednak pobiec w sztafecie do Wadowic. Mam tylko nadzieję, że wytrzymam, bo to zupełnie inny dystans.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

POWRÓT NA PUSTYNIĘ

środa, 17 sierpnia 2011 20:42

 

   Do biegu pustynnego miałem wrócić kiedy będą dostępne wyniki. ale organizatorzy mają z tym niezwykły problem. Wpierw zalany sprzęt, później wypadek samochodowy - tak więc do dziś wyników nie ma, a napisać coś trzeba.

   Udało mi się sprawdzić mój czas. Organizatorzy zastrzegają jednak, że jest... orientacyjny. Przebiegnięcie 5 kilometrów na pustyni zajęło mi około 38 minut, co dało 19 pozycję. Za mną przybiegł Grzegorz Wojtaszek, Rafał Jankowski, Mariusz Stasina i Andrzej Rudy (z jakimi czasami - niewiadomo).

   Wiadomo natomiast, że wszyscy mieli biec 10 kilometrów, ale zakończyli po 5. To był naprawdę trudny bieg. Omawialiśmy to w drodze powrotnej. Emocji nie brakowało. I wszyscy się odgrażaliśmy. Wrócimy tu za rok.

   Fantastyczne zdjęcia zawdzięczamy Kamilowi Witkowskiemu. Zresztą "nasz" fotograf był też na katorżniku i liczymy na piękne, błotne zdjęcia. Kamil z pełnym poświęceniem ustawił się w połowie trasy. Dostrzegłem go grzęznąc w błocie po szyję. Uchwyciłeś to Kamilu?

 

          

     

     


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

JESZCZE DO TEMATU WRÓCIMY

wtorek, 16 sierpnia 2011 19:52

 

   Zwycięzca naszego biegu Katorżnika Marek Omszański pokonał trasę w 2 godziny 13 minut i  45 sekund. Generał Roman Polko uplasował się na miejscu 43 z czasem 2 godziny 39 minut i 51 sekund (26 minut straty do lidera).

   Rafał Jankowski dobiegł na miejscu 58 uzyskując czas 2 godziny 49 minut i 9 sekund (35 minut straty do lidera). Próbowałem gonić Jankowskiego, ale dobiegłem na pozycji 64 z czasem 2 godziny 53 minuty i 44 sekundy (40 minut straty do lidera).
   W naszym biegu sklasyfikowanych zostało 135 osób, 11 nie ukończyło biegu. Wśród biegaczy byli także inni piekarzanie reprezentujący ZZ Kadra Piekary Śląskie. Warto przejrzeć wyniki, może znajdziecie Państwo swoich znajomych?

Wyniki znajdziecie Państwo tutaj:
http://maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=5&action=6&code=1&bieganie

Wyniki naszego biegu:
http://maratonypolskie.pl/wyniki/2011/kator113.pdf

Polecam także zdjęcia z Katorżnika:
http://www.wasylfoto.pl/archiwum.php

No i czekamy na reportaż TVS. Adam Szaja


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KATUJE UPADLA I MIESZA Z BŁOTEM

poniedziałek, 15 sierpnia 2011 0:43

 

   Taki napis widnieje na tegorocznej koszulce z biegu katorżnika (nawiasem mówiąc - bardzo ładnej koszulce). I faktycznie, w tym roku odbyła się najtrudniejsza i najdłuższa edycja tego biegu. Zamiast 7,5 - ponad 10 kilometrów w wodzie, błocie i wśród mniej lub bardziej naturalnych przeszkód.

   Oczywiście do startu namówił mnie... Rafał Jankowski. A do drużyny zaprosiła nas Telewizja Silesia. Naszymi partnerami byli Adam Szaja i Krzysztof Trzosek. I tylko Jankowski był niekoleżeński bo po starcie ruszył z kopyta i tyle go widzieliśmy.

   Bieg można podzielić na trzy etapy. JEZIORO. Brodzenie, płynięcie, żabie skoki i spacer w tatarakach. ROWY MELIORACYJNE. Zimna woda. Zatopione kłody i korzenie. W górę, w dół, do wody i od nowa. LAS I BŁOTO. To nieco więcej biegu wąskimi, wytyczonymi w lesie ścieżkami, a także znane z wcześniejszego etapu rowy i mnóstwo błota, w którym łatwo zgubić obuwie. Oczywiście wszystko to urozmaicone dodatkami: czołganiem w betonowej rurze, wspinaniem na drabinkę sznurową, pokonywaniem opon, starych i ciemnych piwnic, czołganiem się pod drutem kolczastym. Same przyjemności.

   Dziesięć kilometrów w takim terenie potrafi się dłużyć. Zwłaszcza kiedy trzeba walczyć nie tylko z dystansem, przeszkodami, własną słabością, ale i rosnącą gorączką. Mniej więcej w połowie trasy doszedłem do wniosku, że start w takim stanie nie był najmądrzejszy. Na szczęście kryzys udało się pokonać i dotarłem do mety kilkanaście minut po Romanie Polko i kilka minut po Rafale Jankowskim. Bieg zajął mi około dwóch godzin i 50 minut (poczekajmy na oficjalne wyniki).

   Wrażenia niesamowite. NIESAMOWITE. Dla mnie to taki powrót do "źródeł", do harcerstwa i stawiania sobie nietypowych wyzwań. To także wspaniała zabawa na trasie i ogromna satysfakcja z pokonania trudności. Kto tego nie przeżył nie zrozumie jak czuje się człowiek na mecie biegu takiego jak Katorżnik. I z jaką dumą nosi się wywalczoną w ten sposób koszulkę.

   Pojawiły się głosy, że tegoroczny bieg był za długi. Zbyt męczący. A mnie się wydaje, że było w sam raz. Dało się przebiec, ale nie było łatwo. W końcu to Katorżnik.

   Muszę przyznać, że znów miałem szczęście. A może dobre wyczucie. Na biegu pustynnym zdecydowałem się biec boso. Dziś (właściwie wczoraj) zdecydowałem się ubrać piankę. I dzięki temu było mi ciepło, nawet w zimnej wodzie rowów melioracyjnych.

   Po zabawie domyć się nie było łatwo. A poranione piszczele jeszcze długo będą dochodzić do siebie. I piec. Co ja myślałem szorując je z brudu zachowam dla siebie. Teraz liżę rany. Dobrze, że jutro mamy wolny dzień. Może jakoś pozbieram się do pracy.

   Aha. I na koniec chciałem zwrócić Państwa uwagę na fakt, że biegniemy w ślicznych, nowiutkich koszulkach TVS. Białych. I mamy je na sobie na wszystkich zdjęciach...

 

                      


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

WYNIKÓW BRAK

środa, 10 sierpnia 2011 22:19

 

   Chciałem dziś wrócić do Mistrzostw Europy w Biegach Pustynnych, ale wciąż nie ma oficjalnych wyników. Powód prozaiczny. Na zakończenie zawodów pojawiła się burza i deszcz zalał komputery. Może jutro. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że przebiegnięcie 5 kilometrów na pustyni zajęło mi około 38 minut, co pozwoliło uplasować się na 19 miejscu. Sympatyczna pani uprzedziła jednak, że może być lepiej, albo gorzej. Będzie można powiedzieć jak będą wszystkie dane. No cóż, jeszcze trochę poczekam.
   Tymczasem chociaż jeden bieg jeszcze nie podsumowany to kolega Rafał Jankowski ciągnie mnie na kolejny. I w niedzielę pobiegniemy w Biegu Katorżnika. A później szykują się kolejne wyzwania. Muszę jednak przyznać, że propozycja pokonania 100 kilometrów w jakimś tam biegu szaleńców mundurowych nieco ostudziła mój entuzjazm. No cóż, zobaczymy.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

KATARZYNA NYLEC - NAJLEPSZA DZIENNIKARKA

środa, 13 lipca 2011 17:16

 

   Za nami 44 Międzynarodowy maraton Pływacki "Wpław przez Kiekrz". Zawody odbywają się pod Poznaniem od 1962 roku. Dlaczego o tym piszę? W ramach imprezy poza wyścigami zawodowców spotykają się także pływający dziennikarze. I tym razem, w 39 Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Pływaniu wystartowała na dystansie 300 metrów piekarzanka, dziennikarska Dziennika zachodniego - Katarzyna Nylec. Jako jedyna kobieta w czasie zawodów musiała rywalizować z mężczyznami i zajęła... trzecie miejsce. Przegrała jedynie z dziennikarzem sportowym z Poznania i dziennikarzem TVP Info.
   To nie pierwsza przygoda naszej dziennikarki ze sportem. Przez lata trenowała pod okiem Piotra Szymika, piekarskiego mistrza pływania. W zeszłym roku Katarzyna Nylec wzięła udział w Biegu Katorżnika w Lublińcu. W wodzie i błocie pokonała 7,5 kilometra docierając do mety. I już zapowiada, że będzie lepiej. W tegorocznej edycji biegu i przyszłorocznych mistrzostwach dziennikarzy w pływaniu.
   Materiał z piekarzanką opublikował oczywiście Dziennik Zachodni, ale także Głos Wielkopolski. A ja dorzucam do tego nie tylko kilka zdjęć, ale także... króciutki wywiad "telewizyjny" tuż przed startem i zaraz po zakończeniu wyścigu.

 

http://www.dziennikzachodni.pl/aktualnosci/426111,nasza-dziennikarka-kasia-nylec-na-podium-plywackich-mp,id,t.html?cookie=1

 

      
Podziel się
oceń
0
1

komentarze (2) | dodaj komentarz

MISTRZ

sobota, 25 czerwca 2011 11:42

 

   Jak zwykle weteran zawodów pływackich Piotr Szymik nas nie zawiódł. Trener sekcji pływackiej MOSiR Piekary Śląskie na Mistrzostwach Polski w Gliwicach na basenie 50 metrowym zdobył złoto 800m dowolnym, srebro 400m dowolnym, oraz 400m zmiennym i 200m motylkiem. Gratuluję serdecznie!

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

BŁĄD NA STARCIE

środa, 30 marca 2011 16:01

 

   Pierwszy start w Orzeszu na Mistrzostwach Orzesza w Kolarstwie Górskim XC w dniu 27.03.2011 r. będę długo wspominać, ale to tylko ze względu na niestety liczne błędy z mojej strony oraz bardzo dobra dyspozycje fizyczna (formę).
   Startowało około 30 juniorów. Moje ustawienie na starcie przyczyniło się do tylko dobrego wyniki start z ostaniej lini na wąskiej błotnistej trasie nie był zaliczany jako marzenie zawodnika liczącego na podium. Po bardzo trudnej walce wyłamania się do przodu zająłem 7 miejsce w kategorii.  Z okrążenia na okrążenie coraz więcej za wodników padało moim łupem, lecz błąd na starcie i stracenie minuty czy dwóch w pierwszej fazie skazały mnie o walkę o pierwsza 10.
   Człowiek się uczy na błędach i mogę powiedzieć wszystkim że następnym razem nie będzie takich błędów i tylko się będzie liczyć siła nóg, a w tym mogę powalczyć o podium. Po bardzo dobrym przepracowaniu zimy czuję się bardzo dobrze w nadchodzącym sezonie.

 

Rafał Pruciak

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PIŁKARSKIE ZMAGANIA

czwartek, 17 lutego 2011 16:00

 

   W sobotę 19.02 w Hali Sportowej GKS Olimpia odbędzie się organizowany przez MOSiR oraz GKS Andaluzja turniej piłkarski Mistrzostwa Piekar Śląskich w halowej piłce nożnej. Drużyny (KS Piekary, Orkan Dąbrówka Wielka, Orzeł Biały Brzeziny Śląskie, Czarni Kozłowa Góra, GKS Andaluzja) zagrają systemem każdy z każdym (po 20 minut). Pierwszy mecz zaplanowany jest na godzinę 10.00, ostatni na 13.45. Przewidziano puchary dla najlepszych drużyn, wyróżnienie indywidualne dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju. W roku ubiegłym turniej wygrał GKS Andaluzja.
   Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, bowiem jest to okazja do zapoznania się z aktualną formą i składami drużyn u progu rozpoczęcia rozgrywek ligowych przez piekarskie kluby.

 

Łukasz Ściebiorowski
GKS Andaluzja


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

FINISZ TURZAŃSKIEGO

środa, 13 października 2010 8:28


   To był mój drugi start w Biegu Ulicznym Jana Pawła II. Za pierwszym razem 5 kilometrowa trasa spod Kalwarii, przez Kopiec Wyzwolenia na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji naprawdę dała mi w kość. Zawsze się śmiałem, że w pierwszym biegu za Turzańskim był już tylko... radiowóz. Tym razem byłem w lepszej kondycji i pozwoliłem sobie powalczyć o lepszą pozycję.
   Na finiszu udało mi się pokonać (dosłownie rzutem na taśmę) Rafała Swadźbę z Piekar Śląskich. Wynik nie miał znaczenia - uplasowałem się na 43 pozycji spośród 54 uczestników, ale rywalizacja była zacięta. Z panem Rafałem umówiliśmy się na rewanż w przyszłym roku! 
   I jeszcze nieco humorystycznie mogę dodać, że w dwóch kategoriach byłem bezkonkurencyjny: w kategorii dziennikarzy i... kandydatów na prezydenta.  
   Muszę też przyznać, że przez całą trasę biegu wspierał mnie Rafał Jankowski, który tylko przez grzeczność uplasował się na miejscu 45. Jego możliwości były o wiele większe. Dziękuję.
   Wśród mieszkańców Piekar Śląskich najlepszy okazał się Andrzej Wymysło. Najstarszym uczestnikiem biegu okazał się Kazimierz Łopatka reprezentujący Piekary Śląskie, natomiast najmłodsi uczestnicy biegu to: Łukasz Górnofluk, Klaudia Żółciak oraz Alicja Dypczyńska.
   Muszę przyznać, że ogromne wrażenie zrobił na mnie start osób niepełnosprawnych. Wielu osobom trudno było uwierzyć, że zawdoniczka wbiegająca na linię mety jest... niewidoma. Oczywiście biegła z partnerem, ale proszę sobie wyobrazić jakiego wymaga to zgrania i wzajemnego zaufania. Jestem pod wielkim wrażeniem. Gratuluję serdecznie.

Wyniki_Biegu_JPII_2010.pdfZa rewelacyjne zdjęcie dziekuję Piotrowi Wojszczykowi z piekarskiego MOSiR-u.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

JESZCZE O ROWERACH

środa, 22 września 2010 16:41


   Jak tyle się dziś mówi o rowerach, to ja chciałbym przypomnieć Pierwsze Piekarskie Mistrzostwa w Cross Country organizowane w ramach projektu UMWETU. W internecie dostępna jest filmowa relacja z tego wydarzenia - autorstwa Edwarda Przybyłka. Polecam!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

KS "ORZEŁ BIAŁY" Brzeziny Śląskie - jubileusz

czwartek, 16 września 2010 21:55


   Klub sportowy K.S. Orzeł Biały Brzeziny Śląskie obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji, kolejny już raz, odbył się w sobotę 11 września na stadionie w Brzezinach Śl. festyn, który uświetnił mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek A-klasy pomiędzy gospodarzami a Odrą Miasteczko Śląskie. Jak przystało na okoliczności Orzeł stanął na wysokości zadania i wygrał 4:0. Po meczu przyszedł czas na rozrywkę muzyczną, tańce, posiłek i napoje... Zabawa trwała do późnego wieczora.

   Przypomnijmy, że pierwszy jubileuszowy festyn odbył się 26 czerwca. Wówczas „Piknik sportowy" przyciągnął licznie mieszkańców nie tylko Brzezin Śl. Obserwować można było występ zespołu muzycznego Alice Band, Bluegirls, grupy tanecznej Chirliderek Blue Girls 1 z Miejskiego Gimnazjum nr 3. Nie zabrakło również sportowych emocji bowiem rozegrano mecz piłkarski pomiędzy oldboyami K.S. Orzeł Biały a pracownikami jednego ze sponosorów imprezy firmy Piecobiogaz. Gospodarze mimo swojej gościnności strzelili przeciwnikom aż 6 bramek. Muzycznie przebieg imprezy umilał zespół Endorfina oraz późniejszy występ Jana „Kyksa" Skrzeka. Wieczór zakończył się zabawą taneczą. Warto dodać, że przez cały dzień nie brakowało atrakcji dla dzieci, które do dyspozycji miały m.in. dmuchaną zjeżdżalnię, szachownice a także mogły się sprawdzić w strzałach piłką na małą bramkę.

   Jubileusz podsumowany będzie uroczystą akademią i okolicznościowym spotkaniem 9 października w OK. Andaluzja.

   W planach na najbliższe lata działalności klubu jest m.in. dalsza modernizacja obiektu sportowego oraz upragniony awans drużyny piłkarskiej do ligi okręgowej. Wszystkim zawodnikom i działaczom a także sympatykom Orła życzmy sukcesów sportowych.


Łukasz Ściebiorowski


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

JUBILEUSZ

wtorek, 14 września 2010 17:52


   W najbliższy piątek 17 września br. o godz. 15.30 w Sali Sportowej MOSiR w Kozłowej Górze odbędzie się turniej pokazowy siatkówki dziewcząt z okazji 10-lecia UKS "Net" Piekary Śląskie. W zawodach rozegrane zostaną trzy mecze, gdzie swoje umiejętności zaprezentują juniorki, kadetki i młodziczki UKS "Net" w potyczce ze swoimi rówieśniczkami z MKS "Sokół" Rojca-Radzionków. A już 23 września (czwartek) juniorki UKS "Net" rozegrają na własnym parkiecie pierwszy mecz ligowy sezonu 2010/2011. Początek spotkania o godz. 17.00, a przeciwnikiem będzie drużyna UKS "Spartakus" z Zabrza.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ANDALUZJA ZWYCIĘŻYŁA W PIEKARACH

poniedziałek, 13 września 2010 21:01


   Sala sportowa Miejskiego Gimnazjum nr 4 gościła w sobotę 11 września ciężarowców podczas rozgrywek III rundy Drużynowych Mistrzostw Polski II i III ligi w podnoszeniu ciężarów. Organizatorem imprezy był GKS Andaluzja, a patronat honorowy nad zawodami  objął  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz prezydent miasta. Podziękowania dla dyrektcji i pracowników MG 4 za udostępnienie sali i pomoc w organizacji.
   Wystąpiły zespoły: MOSiR Łaziska Górne (II liga), MLKS Lechia Sędziszów (II liga), LKS Polwica Wierzbno (III liga), MAKS Tytan Oława (III liga) oraz gospodarze GKS Andaluzja, którzy z dorobkiem 1563,8 punktów sinclaira zwyciężyli.

   Najlepszym zawodnikiem Andaluzji okazał się Łukasz Krawczyk (131 kg w rwaniu i 170 kg w podrzucie, 400,9 pkt.). Ponadto Andaluzję reprezentowali: Waldemar Lipiński (95 kg + 115 kg; 288,1 pkt); Grzegorz Śmiechowski (110 kg + 130 kg; 299,5); Dariusz Szymański (115 kg + 130 kg; 286,3 pkt); Mateusz Winkler (95kg +130 kg; 289,6 pkt) oraz Marcin Fisior (spalił rwanie).
Wyniki drużynowe:

  1. GKS Andaluzja 1563,8 pkt

  2. MOSiR Łaziska Górne 1541,6 pkt

  3. MLKS Lechia Sędziszów 1510,2 pkt

  4. MAKS Tytan Oława 1443,2 pkt

  5. LKS Polwica Wierzbno 1373,4 pkt

 

   Po dwóch rundach GKS Andaluzja zajmowała miejsce 8. w II lidze. Ostatnia czwarta runda odbędzie się pod koniec października. Podziękowania dla zawodników za udany start oraz dla trenerów za przygotowanie do zawodów. Następne zawody podnoszenia ciężarów odbędą się w Piekarach Śl. w sobotę 2 października w hali Olimpia przy ul. Ziętka 60. Rozegrana zostanie III runda Ligi juniorów do lat 20. Serdecznie zapraszamy.


Łukasz Ściebiorowski
GKS Andaluzja
Śląski Związek Podnoszenia Ciężarów


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PLAŻOWO NA MOSIRZE

sobota, 07 sierpnia 2010 17:30


   Turnieje siatkówki plażowej organizowane przez piekarski MOSiR cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców regionu. W rozegranym 31 lipca br. II Grand Prix Piekar Śląskich w Siatkówce Plażowej Mężczyzn wzięło udział 16 par z Będzina, Bytomia, Jastrzębia Zdroju, Katowic, Piekar Śląskich, Rybnika, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tychów, Wojkowic i Żarek.
   Turniej w Piekarach był jednocześnie ostatnią eliminacją VIII Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska. Zawody - z udziałem aż 8 par z punktami rankingowymi RMMŚ - stały na bardzo wysokim poziomie, a bezkonkurencyjna w sportowej rywalizacji okazała się para Maciej Orczykowski i Michał Skrzeciński, która bez straty seta pewnie zdobyła I miejsce.
   Najlepsze pary z Piekar Śląskich - Piotr Podoba/Piotr Gwóźdź oraz Maciej Jasion/Adam Łata - zajęły ex aequo IX miejsce.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

48 GODZIN

wtorek, 29 czerwca 2010 0:18


   W Katowicach w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego odbył się I w Polsce bieg 48 godzinny. W zawodach wystartowało 44 biegaczy z całej Polski w tym 2 zawodników z Białorusi. W biegu wziął udział także piekarski ultramaratończyk Andrzej Cejner, który przebiegł dystans 231 km - co jest rekordem Piekar Śląskich. Wynik ten dał Andrzejowi Cejnerowi 16 miejsce w klasyfikacji OPEN i 7 w swojej kategori wiekowej.
   Podczas całego biegu serwismenem piekarskiego biegacza był syn Michał, który odpowiadał za dobór odpowiednich odżywek i napojów izotonicznych, a co najważniejsze za motywowanie zawodnika do pokonywania kolejnych, coraz to trudniejszych i męczących kilometrów.


Wynik uzyskany przez Andrzeja Cejnera daje mu w tym roku 69 lokatę na świecie:
http://statistik.d-u-v.org/getintbestlist.php?dist=48h&year=2010&gender=M

Wyniki biegu można sprawdzić na stronie:
http://www.biegkukuczki.pl/_files/content/public/userfiles/wyniki/wyniki48h_2010.pdf


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

KOLEJNY SUKCES SANDRY

poniedziałek, 28 czerwca 2010 7:56


   Sandra Spyra, zawodniczka GKS Andaluzja, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów! W niedzielę 27 czerwca podczas swojego startu w Puławach Sandra wyrwała sztangę o ciężarze 93 kg i podrzuciła 110 kg w kategorii wagowej +75 kg. Sandra ustąpiła tylko utytułowanej Agacie Wróbel (WLKS Siedlce Iganie Nowe), z którą w dwuboju przegrała o 12 kg. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Pasko (MLKS Lechia Sędziszów Młp.) uzyskując 201 kg w dwuboju. Serdecznie gratulacje dla zawodniczki i trenera!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

SREBRNA SANDRA

niedziela, 06 czerwca 2010 23:22


   Zawodniczka GKS Andaluzja Sandra Spyra wywalczyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 23 w Podnoszeniu Ciężarów. odbywających się w Hrubieszowie. W niedzielnym starcie (6.06.2010) Sandra wyrwała sztangę o ciężarze 93 kg i podrzuciła 105 kg. Dało jej to przewagę nad  trzecią na podium Eweliną Zaborowską (MKS Atleta Gdańsk) 16 kg. Do pierwszej Ewy Mizdal (Unia Hrubieszów) straciła 15 kg w dwuboju. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

NIEBIESKI BAJTEL - ponownie wybiegnie na boisko

poniedziałek, 24 maja 2010 23:15


   W niedzielę 30 maja na boisku GKS Andaluzja odbędzie się już druga edycja turnieju piłkarskiego dla chłopców z piekarskich „niebieskich" dzielnic. W organizowanym przez Piekarski Fan Club Ruchu Chorzów turnieju zagrają chłopcy z roczników 1998 i młodsi z Brzezin Śl., Dąbrówki Wielkiej, Brzozowic-Kamienia, Kozłowej Góry i Osiedla Powstańców Śl. oraz z sąsiedniego Nakła Śl. W popołudniowym finale spotkają się dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Tak jak w roku ubiegłym nie zabraknie nagród i upominków dla wszystkich uczestników turnieju a wszystko to dzięki licznym sponsorom. Organizatorzy zapowiadają również niespodzianki, prawdopodobnie pojawią się piłkarze Ruchu Chorzów. W poprzedniej edycji byli to Wojciech Grzyb i Mariusz Śrutwa. Kto to będzie w tym roku?
   - Liczymy na obecność piłkarzy Ruchu, mimo, że po ciężkim dla nich sezonie większość z nich wyjechała już na urlopy - zdradził Kamil Dymek z Fan Clubu Ruchu. Przypomnijmy, że Ruch Chorzów w zakończonym właśnie sezonie w Ekstraklasie zajął miejsce trzecie.
   Rozgrywki grupowe rozpoczną się o godzinie 14.00. Dodatkowo odbędzie się spotkanie piłkarskie pomiędzy Fan Clubami z Piekar Śląskich i Ruchu Chorzów. W imieniu organizatorów a także GKS Andaluzja zapraszam wszystkich, bowiem ubiegłoroczny przebieg zawodów i jego oprawa pokazały, że i tym razem pozytywnych emocji na boisku nie powinno zabraknąć. Wstęp wolny.

Łukasz Ściebiorowski


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

CROSS COUNTRY PO RAZ PIERWSZY

czwartek, 20 maja 2010 17:21


   Deszcz, wiatr i paskudna pogoda mogły być przyczyną do odwołania pierwszych Mistrzostw Piekar Śląskich w Cross Country. Mogły, ale nie były. Mimo ekstremalnych warunków pogodowych, w ulewnym deszczu kolarze wyruszyli na trasę. I już po pierwszym okrążeniu trudno było rozpoznać poszczególnych uczestników.
   Zawodnicy nie mieli łatwego zadania. W błocie, wodzie, kamieniach i trawie pokonywali okrążenia wokół stadionu piekarskiego MOSiR-u. Podjazdy, takie jak na wał strzelnicy, zmuszały uczestników do schodzenia z roweru. Była to prawdziwa próba sił i wytrzymałości psychicznej.
   Tę prawdziwą, męską walkę można było oglądać zwłaszcza w kategorii "elita", w której zmierzyli się kolarze z Lublińca, Siemianowic Śl, Katowic i Piekar. Zdecydowanie najlepszy okazał się Tomasz Gaweł z Lublińca (e-bikerzone.com), który pokonał TOmasza Dygacza z Siemianowic Śląskich (MTB Silesia Rybnik) oraz Patryka Gruszkę z Katowic (Bikershop Honda Team). Piekarzanie - Mariusz Krzempek oraz Marcin Aleksy zajęli miejsca 7 i 8.
   W kategorii Masters I - zwyciężył Dariusz Romański z Katowic, który pokonał Mariusza Zaprzelskiego z Siemianowic Śląskich (BodyDryAirco Team). W kategorii Masters II - pierwsze miejsce ex aequo zajęli piekarzanie: Roman i Jan Barański. W kategorii pań - na pierwszym miejscu Oliwia Kamińska (Ksip Zorza), przed Katarzyną Bartel (MMBike). W kategorii juniorów zwyciężył Bartek Rurański z Lublińca (e-bikerzone.com) przez Pawłem Hetmanem z Bytomiu (Orange Bike Haj-Bike). W kategorii dzieci jedyną uczestniczką, która pokonała trasę była córka Tomasza Wesołowskiego - Laura. Oczywiście przy dużym udziale taty...
   Podsumowując pierwsze, piekarskie Cross Country - imprezę zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, sklep MMBike z ulicy Wyszyńskiego oraz projekt UMWETU trzeba powiedzieć, że... było ciężko. Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników MOSiR-u, bez których pomocy w tych warunkach niczego nie udałoby się zorganizować. Wyciągamy wnioski i w przyszłym roku liczymy na większy rozmach. I lepszą pogodę...

  
  

Zdjęcia: Piotr Wojszczyk (MOSIR)
www.mosir.piekary.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SUKCESY SPORTOWE - w telegraficznym skrócie

środa, 12 maja 2010 22:54


   Garść informacji sportowych. Piotr Szymik - trener sekcji pływackiej MOSiR Piekary Śląskie - na Mistrzostwach Polski w pływaniu w Gliwicach w kategorii Masters zdobył Mistrzostwo Polski na  800 metrów stylem dowolnym i poprawił rekord Polski wynikiem 11:17:00 , oraz v-ce Mistrzostwo Polski na dystansie 200 metrów motylkiem przegrywając z reprezentantem  Litwy i jeszcze wywalczył brązowy medal na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. 
    Piekary Śląskie odniosły także sukcesy w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. W rywalizacji chłopców reprezentacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich po zaciętym pojedynku pokonała Mistrzów Bytomia ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach w stosunku 2:1 (25:21, 15:25, 15:7).   W zawodach dziewcząt reprezentacja MSP nr 11 w Piekarach Śląskich uległa SP 21 w Bytomiu 1:2 (12:25, 25:16, 9:15).
   MSP 13 wystąpiło w składzie: 1 czwórka - Mateusz Frej, Mateusz Mazur, Tomasz Suchecki i Dawid Żłobecki oraz 2 czwórka - Rafał Czora, Patryk Kłonica, Damian Licznerski i Kamil Radwański. Opiekunem grupy jest p. Witold Dobrowolski.
    Na naszym, piekarskim podwórku rozegrano eliminacje powiatowe "Śląskiej Ligi Orlików".  Oczywiście w Kamieniu na nowym boisku. W zawodach wzięły udział wszystkie piekarskie gimnazja, a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym". Drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 4 wygrała wszystkie spotkania i tym samym stanęła na najwyższym podium. Kolejne miejsca zajęli: MG 2, MG 1 i MG3
    MG 4 reprezentowali: Grzegorz Baron, Wojciech Bednarek, Krzysztof Bryś, Daniel Daniluk, Daniel Duda, Dawid Gojowczyk, Sebastian Goniwiecha, Damian Janecko, Artur Jaruga, Wojciech Kubica, Dawid Kwiecień, Kamil Nowakowski, Jakub Skowron, Mateusz Stasiczek, Łukasz Sznajder, Marcin Szwarc, Dawid Tabor, Maciej Trefon, Kamil Tyl, Tomasz Wójcik i Patryk Wymysło. Opiekunem grupy jest p. Tomasz Kotalczyk.
   Najlepszym zawodnikiem zawodów został Adrian Mędzikowski z MG 1, statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Łukasz Sznajder z MG 4, a najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Dominik Czesnoić z MG 2.
    I jeszcze krótkie wspomnienie akcji Piekary Biegają. Czesław Wymysło jak zawsze skutecznie zachęcił młodzież do biegania. A na pamiątkowym zdjęciu uczestnicy biegu wyglądają profesjonalnie. Graltuluję.

  
    


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PIEKARY BIEGAJĄ

czwartek, 06 maja 2010 21:01


   Miłośnik biegania - piekarzanin Czesław Wymysło, w ramach akcji „Cała Polska Biega" zaprasza wszystkich serdecznie w sobotę 8 maja na  akcję  „Piekary biegają". Celem akcji jest popieranie zdrowego trybu życia bez używek, za to aktywnie. Zbiórka chętnych do wspólnego biegania o 9.30 przy Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich (przy ulicy Popiełuszki 8).

Trasa biegu będzie podzielona będzie na trzy etapy:

1 etap - krótki bieg do pomnika Papieża Jana Pawła II (krótka modlitwa, zapalenie znicza, złożenie kwiatów).
2 etap - bieg przez piekarskie osiedla do ośrodka sportowego MOSIR - Osiedle Wieczorka.
3 etap - powrót tą samą trasą do miejsca zbiórki.

   Tempo biegu dostosowane będzie dla uczestnika w każdym wieku, niezależnie od kondycji  fizycznej. Można przynieść ze sobą chorągiewki, gwizdki itp.
   - Mam nadzieję, że akcja ta zjednoczy dzieci, młodzież i dorosłych w propagowaniu i popieraniu zdrowego trybu życia. Ruch to zdrowie, to ucieczka przed otyłością, problemami kręgosłupa, chorobami serca i płuc. Siedząc cały dzień przed komputerem lub telewizorem w zadymionym i dusznym pomieszczeniu, warto pomyśleć o odrobinie ruchu i tlenu - przekonuje Czesław Wymysło.
   Zachęcam do udziału w akcji, bo to jedna z niewielu okazji do naprawdę rekreacyjnego biegania. W przeciwieństwie do różnego rodzaju zawodów - tu naprawdę każdy da sobie radę. Poza tym zaangażowanie i pasja "pana Czesia" (jak nazywa go młodzież) są warte uznania. Dlatego na pewno pobiegniemy razem.

   Na mapie ogólnopolskiej akcji Polska Biega niemal 600 różnego rodzaju biegów. Dobrze, że Piekary wspisały się w tę akcję. Na marginesie dodam, że Śląsk jako region wypada w rankingach bardzo dobrze. A więcej szczegółow znajdziecie Państwo na stronie:
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,105614,7848633,Rekord_jest_.html


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

SUKCESY GIMNASTYKÓW

niedziela, 25 kwietnia 2010 16:55

 

   Informacja z ostatniej chwili z Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów) w gimnastyce sportowej, które odbywały się w Angielskim Birminghen (21-25 kwietnia).
   W mistrzostwach juniorów wystartowało 160 zawodników z 30 państw. W barwach Polski wystartował zawodnik U.K.S. "Orzeł- Biały" Piekary Śląskie Sebastian Cecot. Start Sebastiana do końca był wielką niewiadomą gdyż na ostatnim Pucharze Polski w Nysie doznał kontuzji naciągnięcia mięśnia ręki i przez ostatnie 3 tygodnie był wyłączony z treningów na przyrządach. Dlatego występ Sebastiana
ograniczył się do udziału w tylko jednej konkurencji - w skoku, gdzie zajął wysokie 17 miejsce w walce o wejście do ścisłego finału (po pierwszym skoku z wysoką oceną zajmował 8 pozycję, jednak podparcie ręką drugiego skoku podczas lądowania i niska ocena tego skoku pozbawiła Sebastiana zajęcia jeszcze wyższego miejsca).
   W tym samym czasie odbywały się indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików w gimnastyce sportowej w Radlinie. Patryk Kłonica z U.K.S. Orzeł-Biały Piekary Ślaskie zdobywając dwa złote medale w ćwiczeniach na kółkach oraz poręczach. Są to pierwsze tytuły Mistrza Śląska 13 letniego zawodnika z Piekar, który również zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w nadchodzący weekend w Białej Podlaskiej.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ZNOWU NA PODIUM

wtorek, 30 marca 2010 20:59


   W Sosnowcu odbyły się X Mistrzostwa Zagłębia w tenisie stołowym. Kolejny raz bardzo dobrze się spisali zawodnicy IUKS MASTER Piekary Śląskie zajmując czołowe miejsca.W kategorii szkoł gimnazjalnych chłopców II m-ce zajął Mateusz Chmiela pokonując o wejście do finalu swojego klubowego kolegę Daniela Gorzawskiego. Nawiasem mówiąc Daniel Gorzawski w tej samej kategorii zajal miejsce piąte. Magda Reinsz zajęła miejsce czwarte w kategorii gimnazjow dziewcząt, a Marta Topol zajęła miejsce piąte. Trener Dariusz Kuczera zwyciężył w kategorii wiekowej 21-45. Jest to już czwarty turniej z rzędu, w którym  zawodnicy IUKS zdobywaja miejsca na podium.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PRZEGLĄD ZAMYKA RANKINGI

sobota, 27 marca 2010 11:42


   Zakończyły się rozgrywki piekarskiej amatorskiej ligii piłki nożnej halowej. Przedostatni mecz Przegląd Piekarski zremisował 2:2 z Kadrą Rozbark. W ostatnim pojedynku Rekiny Turzańskiego przegrały z KA "Piątką" 2:6. Bohaterem obu spotkań był Tomasz Ciosek, który strzelił w każdym z obu spotkań po dwie bramki. Ostatecznie moja drużyna zakończyła zezon na ostatnim miejscu. W tym miejscu podziękowania dla całego zespołu za podjęcie tej nierównej walki. Zresztą, co tu dużo mówić - to jeszcze nie koniec...


ABE IMPERIUM -               48 pkt. 105-35
AUTO - RADIO -                 41 pkt. 110 - 51
BELTIMEX -                       36 pkt. 85 - 48
POLONIA M&M -                33 pkt. 76 - 46
KA „PIĄTKA" -                   31 pkt. 81 - 52
KADRA ROZBARK -           22 pkt. 52 - 73
KADRA PIEKARY-             21 pkt. 58 - 76
BK DAMROTA -                 13 pkt. 51 - 107
NOMAX -                            9 pkt. 35 - 113
PRZEGLĄD PIEKARSKI -    8 pkt.  38 - 90


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PING-PONG

wtorek, 16 marca 2010 22:51


   W VI Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sławkowa rywalizowało około stu zawodników z województwa Śląskiego. Turniej rozgrywany w 6 kategoriach wiekowych, a brali w nim udzial również zawodnicy wyczynowi z czołowych klubow drugoligowych. W zawodach duży sukces odnieśli zawodnicy Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Master Piekary Ślaskie, W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców bardzo dobrze się spisali: Mateusz Chmiela,  który zajal II m-ce  oraz Daniel Gorzawski - miejsce III. W kategorii open trener młodzieży Dariusz Kuczera zajął miejsce  czwarte - pokonując po drodze czołowych zawodnikow III i II ligii.
   Zawodnicy IUKS MASTER zagrali także w II Turnieju z cyklu Grand Prix  Siemianowic Śląskich. W kategorii  29 - 44 zwyciężył Dariusz Kuczera, które zresztą po dwóch turniejach prowadzi  w klasyfikacji. W kategorii do 29 lat Daniel Gorzawski zajął miejsce III, a Mateusz Chmiela miejsce VII.  Gratuluję.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

REKINY PODJĘŁY WALKĘ

piątek, 19 lutego 2010 21:11


   Trzeci mecz rewanżowy zespół Turzańskiego zagrał z Beltimexem. W pierwszym spotkaniu przegraliśmy 8:1 - przyszedł czas by pokazać się z lepszej strony. W pierwszej połowie graliśmy na swojej połowie i już w 2 minucie spotkania Beltimex wykorzystał nasz błąd i jest 0:1. Nie poddajemy się. Gramy dalej,  ale musimy lepiej kryć rywali. 
   W 12 minucie drugi gol dla przeciwnika. Po nie wykorzystanym kontrataku kilka minut później strzelamy jednak pierwszego gola. Piotr Żyłka po szybkiej akcji skrzydłem - pewnie wykorzystał swoją szansę i jest  1:2. Prowadzi Beltimex, ale depczemy mu po piętach.
   Drugą połowę graliśmy podobnie. Znów na początku, po fatalnym podaniu, tracimy gola. 1:3. Robi się nerwowo. Sędzia dyktuje rzut karny, choć  naszym zdaniem nie było powodu. Beltimex wykorzystuje go pewnie i prowadzi 4:1.
   Sprawiedliwość  była jednak po naszej stronie i po dużym zamieszaniu pod bramką rywala sędzia dyktuje kolejny rzut karny tym razem dla Przeglądu Piekarskiego. Wykorzystał go Krzysztof Drzyzga. Wynik 2:4. Byliśmy blisko i dotrzymywaliśmy tempa drużynie Beltimexu jednak kolejna strata i jest 2:5. Nasza odpowiedź była błyskawiczna.  Piotr Żyłka znowu strzela i jest 3:5. Mecz zakończyli rywale strzelając ostatniego gola. Rekiny Turzańskiego - Beltimex - 3:6. Jeszcze przyjdzie czas na dobre wyniki Rekinów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SZACHOWI MISTRZOWIE

piątek, 12 lutego 2010 20:46


   W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich Gimnazjów w szachach chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięły udział wszystkie piekarskie gimnazja, a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym" w dwóch kategoriach - drużynowo i indywidualnie. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z MG 2 w składzie: Magdalena Reisz i Kamila Błądzińska. Miejsce drugie zajęła drużyna z MG 1, trzecie - MG 3, a czwarte - MG 4. Indywidualnie złoto wywalczyła Magdalena Reisz (MG 2), medal srebrny otrzymała Joanna Mikołajczyk (MG 1), zaś brązowy - Paulina Dittmann (MG 1).
   W zawodach chłopców Mistrzem Piekar została również drużyna reprezentująca MG 2, która wystąpiła w składzie: Aleksander Lisiecki i Bartłomiej Karaś. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z MG 2, trzecie - MG 4, a czwarte - MG 3. Indywidualnie pierwsze miejsce wywalczył Aleksander Lisiecki z MG 2, drugie - Bartłomiej Karaś, trzecie - Sebastian Osior z MG 1.
   Mistrzostwa Piekar Śląskich zostały zorganizowane przez piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury i Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Piekarach Śląskich. Zdjęcia - Piotr Wojszczyk.

  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

REKINY...

piątek, 05 lutego 2010 23:52


   Gramy kolejny mecz rewanżowy tym razem z ABE Imperium obecnym liderem pierwszej ligii. Już na początku meczu drużyna ABE postawiła sprawę jasno, że chce wygrać ten mecz. W 5 minucie przedarli się przez naszą obronę i strzelają pierwszego gola. Parę minut później kolejna bramka. Zrobiło się nerwowo. 2:0 dla ABE.
   Musieliśmy trochę zmienić grę na bardziej otwartą. W dużym zamieszaniu pod bramką ABE jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny dla Przeglądu, a  Krzysztof Drzyzga pewnie go wykorzystuje. Jest 1:2. W następnej akcji mamy rzut rożny i znowu Krzysztof strzela gola, tym razem po długim słupku. Jest  2:2.
   To dodaje nam skrzydeł. Drużyna ABE była naprawdę zaskoczona taką zmiana sytuacji. Niestety ABE szybko się pozbierało i strzelają kolejną bramkę. Kończymy pierwszą połowę wynikiem 2:3, ale jesteśmy zadowoleni. W końcu toczymy niemal wyrównaną walkę z liderem.
   W drugiej połowie drużyna ABE Imperium pokazała nam jednak gdzie nasze miejsce. Rywale mieli dobre sytuacje i je wykorzystali  strzelając jeszcze trzy gole. Otatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla ABE. Zagraliśmy dobrze - oczywiście na miarę naszych możliwości i mieliśmy jeszcze dużo dobrych sytuacji w drugiej połowie. Niestety, nie zostały one wykorzystane.
   Następny mecz gramy 14 lutego o godz 13:00 z drużyną Beltimexu zapraszamy wszystkich naszych kibiców.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

MISTRZOSTWA W ZJEŹDZIE RURĄ!

czwartek, 04 lutego 2010 21:30


   Już w sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Piekar Śląskich w ZJEŹDZIE RURĄ! Zapraszam 6 lutego - o godzinie 10.00. Wstęp dla Czytelników Przeglądu Piekarskiego 20% taniej - wystarczy wyciąć kupon wydrukowany na ostatniej stronie gazety. Gwarantujemy dobrą zabawę. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

www.umwetu.pl
Mistrzostwa_w_ZJEZDZIE_RURA_-_PLAKAT.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

BOJE REKINÓW

sobota, 30 stycznia 2010 23:49


   W meczu z KA Piątką w pierwszej połowie zagraliśmy całkiem dobrze. Udało się stworzyć wiele sytuacji podbrankowych i zatrzymaliśmy rywali. Tak było do 10 minuty spotkania, kiedy nasza obroną pękła i straciliśmy pierwszego gola. Mimo naszych zaciekłych ataków bramkarz rywali wychodził z każdej opresji obronną ręką. A my jeszcze przed końcem pierwszej połowy straciliśmy kolejnego gola.
   Druga połowa spotkania była bardzo nerwowa. Za dyskusję z sędzią nasz zawodnik zobaczył czerwony kartonik. Grając w osłabieniu niemogliśmy już nic zrobić. KA Piątka po prostu nas rozniosła. W tej części meczu tracimy kolejnych sześć goli. Niechlubnym wynikiem 0:8 zakończyliśmy pierwszą rundę.
   W pierwszym meczu drugiej rundy gramy rewanż z Nomaxem, a przynajmniej mieliśmy grać, bo zespół nie stawił się na mecz. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla zespołu Przeglądu Piekarskiego. Niestety, takie zwycięstwa nie dają satysfakcji.
   Zamiast pojedynku z rywalem zagraliśmy więc wewnętrzny sparing, który zakończył się wynikiem 4:4. Po pierwszej rundzie Rekiny zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

REKINY POKONANE

sobota, 23 stycznia 2010 18:48


   Nasza taktyka na mecz z Kadrą Rozbark  była prosta -  czekamy na swojej połowie i idziemy z kontratakiem. Niestety, z minuty na minutę robiło się coraz bardziej nerwowo pod naszą bramką/ Wreszcie Kadra wykorzystała nasz błąd i strzeliła pierwszego gola. A potem kolejne dwa.  Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:0 dla Kadry Rozbark. Taktyka nie przyniosła oczekiwanego skutku.
   W drugiej połowie musimy otworzyć grę i na całym boisku powalczyć o korzystny wynik. Obraz spotkania bardzo się poprawił i stworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych. Było nawet kilka stuprocentowych, jednak bramkarz Kadry był w bardzo dobrej dyspozycji i nie pozwolił nam zmienic wyniku spotkania. Wręcz przeciwnie Kadra wykorzystała nasze błędy i strzeliła koleje 3 gole. Fatalny wynik 0:6 nie motywował do walki.  Byliśmy załamani. Na otarcie łez Szymon Błaszyk ratuje honor zespołu i strzela gola w ostatniej minucie. Wynikiem  6:1 kończymy mecz.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 17 marca 2018

Licznik odwiedzin:  3 261 442  

O mnie

Krzysztof Turzański

Piekarzanin. Politolog.
Twórca i wydawca
"Przeglądu Piekarskiego"
Społecznik.
Jeden z założycieli
Projektu UMWETU.
Piekarski Radny.

Związałem się z Piekarami Śląskimi, a owocem tego związku stał się wpierw Przegląd Piekarski, a następnie ten blog, na którym przyglądam się wszystkiemu co dzieje się w naszym mieście. Na ile to możliwe - nie tylko opisuję otaczającą mnie i moją rodzinę rzeczywistość, ale staram się także ją kształtować w ramach społecznego projektu UMWETU.

kontakt:
0509-234-972
e-mail: turzanski-pp@o2.pl

O moim bloogu

Ten blog to miejsce, w którym piszę o wszystkim co dzieje się w naszym miescie - Piekarach Śląskich. Od spraw najdrobniejszych, po "wielką politykę". A Państwo swobodnie komentujecie wszystkie wydarze...

więcej...

Ten blog to miejsce, w którym piszę o wszystkim co dzieje się w naszym miescie - Piekarach Śląskich. Od spraw najdrobniejszych, po "wielką politykę". A Państwo swobodnie komentujecie wszystkie wydarzenia i opinie. Blog był eksperymentem, a stał się jedyną w mieście platformą wymiany poglądów, uwag i argumentów w wszelkich interesujących Was sprawach. Wiele osób zaczyna dzień od sprawdzenia co nowego na blogu, a licznik odwiedzin co miesiąc wzrasta o ok. 20 000 odwiedzin. Dziękuję za zaufanie i zapraszam ponownie.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 3261442
Wpisy
  • liczba: 3273
  • komentarze: 21482
Bloog istnieje od: 4102 dni

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031